Od 24 czerwca dodatkowa karetka w naszym powiecie

2023-06-02 11:06
Karol Szumny
2023-06-02 11:06

Od 24 czerwca w Pobierowie (gm. Rewal) będzie stacjonował sezonowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Będzie on działał do końca wakacji. W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu.

Udary, złamania kończyn, utonięcia, zasłabnięcia, upojenie alkoholowe i urazy, do jakich doszło podczas bójek lub wypadków drogowych – to najczęstsze powody wezwań zespołów ratownictwa medycznego w naszym regionie latem. W wakacje takich interwencji jest nawet o dwa razy więcej niż w pozostałe dni roku.

W związku z tym, zawsze w okresie letnim, na wybrzeżu pojawia się siedem dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego. Pierwszy pracę zaczął wczoraj i stacjonuje w filii WSPR w Świnoujściu. Dyżury zakończy dopiero z końcem września. Pozostałych sześć sezonowych zespołów ratownictwa medycznego dyżurować będzie od 24 czerwca do końca wakacji w uruchamianych latem miejscach wyczekiwania w Dziwnowie, Ustroniu Morskim, Mielenku, Pobierowie, Międzyzdrojach i Darłowie.

W skład każdego takiego zespołu wchodzą dwie osoby – ratownicy medyczni lub ratownik medyczny i pielęgniarka systemu. Sezonowe karetki wyglądem ani wyposażeniem nie różnią się w żaden sposób od typowych, podstawowych ambulansów WSPR w Szczecinie.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jan

odpowiedz
02.06.2023 22:31

A co z Mrzeżynem -tam też są ludzie i to coraz więcej -nowe chotele - apartamenty Pozdrawiam