Obostrzenia na Wielkanoc. Rząd ponownie zaostrza restrykcje!

2021-03-25 11:33
Karol Szumny
2021-03-25 11:33

Dzisiaj o godzinie 11:00 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Minister ogłosił na niej kolejne obostrzenia, które będą obowiązywać tydzień przed i po Wielkanocy.

Na początku konferencji premier przeanalizował ilość zakażeń w ostatnich dniach oraz dostępność łóżek covidowych. „Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Trudne decyzje są konieczne” – stwierdził. Premier zaapelował również, aby nadchodzące święta spędzić w wąskim gronie.

O kolejnych obostrzeniach poinformował minister zdrowia. Będą one obowiązywać od soboty 27 marca na dwa tygodnie, czyli do 9 kwietnia.

Zamknięte zostają sklepy wielkopowierzchniowe meblowe i budowlane powyżej 2000m². W sklepach wielkopowierzchniowych 1 osoba na 20 m². To samo w kościołach i miejscach kultu religijnego: 1 osoba na 20m². Zamknięte będą też obiekty sportowe.

Zamknięte zostają także salony fryzjerskie i kosmetyczne – do 9 kwietnia.

Żłobki i przedszkola będą zamknięte, z wyjątkiem dzieci medyków oraz służb porządkowych, dla których musimy zapewnić opiekę nad dziećmi. Rodzice będą mogli korzystać z zasiłku opiekuńczego. 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Roni

odpowiedz
25.03.2021 12:10

Jakiś żart?!!!!!!!! A dzieci medyków z lepszej gliny ulepieni??!!!! Rozpier... ić ten złodziejski rząd. Głąby co głosowaliśmy na PiS teraz w mordę sobie plują.

Jonasz

25.03.2021 12:10

Roni, głupich nie sieją sami się rodzą.