Obchody Święta Niepodległości w naszym regionie. Sprawdź, co w Twojej okolicy

2021-11-10 19:15
Karol Szumny
2021-11-10 19:15

Już jutro, 11 listopada, będziemy obchodzić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym powiecie gryfickim odbędą się z tej okazji różnego rodzaju uroczystości. Jak będzie przebiegać ten dzień w poszczególnych gminach?

W czwartek, 11 listopada, obchodzimy Święto Niepodległości. W tym roku przypada 103. rocznica tego wydarzenia. Również w powiecie gryfickim odbędą się jutro uroczystości związane właśnie z tym dniem.

W Gryficach obchody Święta Niepodległości rozpoczną się uroczystą mszą świętą za ojczyznę o godzinie 11:00. Następnie, o godzinie 12:00, na Placu Zwycięstwa odbędzie się uroczysty apel. Po apelu uczestnicy przejdą pod Skwer Konstytucji 3 Maja. Nastąpi tam także odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

Ponadto, Stowarzyszenie Przyjaciół Gryfic zachęca także do wzięcia udziału do spotkania patriotycznego, które będzie miało miejsce o godzinie 10:00, jeszcze przed rozpoczęciem mszy świętej za ojczyznę. Spotkanie odbędzie się przy Głazie Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zostanie tam odśpiewany hymn narodowy oraz pojawi się krótka wzmianka o osobach, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Trzebiatowie o godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta msza święta za ojczyznę z udziałem wojska oraz władz samorządowych. Przed nabożeństwem odbędzie się również koncert: „Ta, co nie zginęła” Zespołu Folklorystycznego Aramis. Pozostała część obchodów Święta Niepodległości będzie miała miejsce na rynku miejskim, a tuż po niej poczęstunek wojskową grochówkę przygotowaną przez GRH „Nałęcz”.

W Rewalu obchody odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano nie tylko w czwartek, ale także w weekend. Uczestników czekają biegi, nordic walking oraz gala tajskiego boksu. Początek uroczystości planowany jest w czwartek na godzinę 16:00. Wówczas w kościele w Rewalu odbędzie się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie będzie miał miejsce koncert zespołu Amber Singers.

W sobotę natomiast, 13 listopada, na stadionie w Pobierowie odbędzie się „Sport dla niepodległości”. Będą tam takie dyscypliny jak: bieg na 5 km, nordic walking na 5 km oraz bieg dla dzieci na bieżni. Tego samego dnia o godzinie 18:00 odbędzie się również gala tajskiego boksu „Muay Thai Fight 3”. Ponadto przez cały najbliższy weekend będzie możliwość skorzystania z przejazdu Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W Brojcach o godz. 11.11 zawyją syreny upamiętniające poległych za ojczyznę. O godzinie 18:00 natomiast w kościele parafialnym w Brojcach zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

W Karnicach także zostanie odprawiona uroczysta msza święta o godzinie 17:00 w kościele parafialnym.

W Płotach obchody Święta Niepodległości rozpoczną się uroczystą mszą świętą za ojczyznę o godzinie 10:30. Następnie, o godzinie 11:30 odbędą się uroczystości przy pomniku przy urzędzie miejskim.

Dalsza część obchodów Święta Niepodległości będzie miała miejsce także w sobotę, 13 listopada. O godzinie 17:00 w Sali sportowo-widowiskowej Rega Arena odbędzie się Koncert dla Niepodległej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płotów oraz Mażoretek. Potem wystąpi także chór działający przy MGOKiS w Płotach.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Polak

odpowiedz
11.11.2021 13:24

A w szkole podstawowej nr 1 wszyscy stali i spiewali hymn na korytarzu brawo za organizacje i przestrzeganie przepisow epidemicznych pewnie sala gimnastyczna była zamknięta

KRZYSZTOF

odpowiedz
11.11.2021 10:03

Brawo mundurowi . Strzeżcie granicy . Abysmy mogli pracować dla Polski . Demokracja to możliwość wypowiedzi A nie nazucenia swojej woli . PO i reszta narzuca nam swoją wolę. Tęczowi i reszta przegraliscie . Polska jest demokracją. Dlatego nie reagujemy na wasze podchody. 🤣. Siłą nazucacie nam swoją wolę. Pani Beata powiedziała ,że Pan Jarek Kaczyński . Wstyd . I koniec .

KRZYSZTOF

odpowiedz
11.11.2021 10:38

Mundurowi zaproscie Panią Beatę z piorunami na wschód. Tam gdzie granica niech późną demokrację. Putina i Łukaszenki . Zapraszamy pioruny do swoich . Jak ss

11.11.2021 13:32

Qrlła gdzie nasze komentarze