O włos od tragedii. Policjanci uratowali tonących chłopców

2020-07-20 9:37
Katarzyna Adamiak
2020-07-20 9:37

Wypoczywający na urlopie policjanci zauważyli tonących chłopców. Natychmiast ruszyli z pomocą. Chłopców udało się uratować i zapobiec tragedii. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą.

Wszystko wydarzyło się w piątek na plaży w Niechorzu (gm. Rewal). Dzieci przebywały na plaży pod opieką rodziców. Opiekunowie, otoczeni parawanem, stracili z oczu chłopców, którzy w pewnym momencie zaczęli się topić.

Dramat rozgrywający się w wodzie zauważyli przebywający, w tym czasie, na plaży policjanci. Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie nadkom. Sławomir Wasilewski oraz Zastępca Dyżurnego KWP w Szczecinie asp. szt. Magdalena Rosa natychmiast ruszyli na pomoc. Kiedy funkcjonariusze wskoczyli do wody, córka policjantki powiadomiła ratowników WOPR, którzy bezpiecznie wyciągnęli wszystkich z wody.

- W zdarzeniu tym funkcjonariusze odnieśli niegroźne obrażenia w postaci zadrapań. Całą sytuację z brzegu oglądał tłum postronnych osób, z których nikt nie odważył się ruszyć na pomoc – informuje podkomisarz Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Policja apeluje, by podczas wypoczynku nad wodą zachować czujność i ostrożność, a w szczególności baczniej obserwować swoje pociechy.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jakub

odpowiedz
20.07.2020 22:22

Brawo za postawę !