Nowoczesne narożniki z funkcją spania – jak wybrać mądrze?

2022-07-29 14:03
Redakcja
2022-07-29 14:03

Narożniki z funkcją spania tworzą bardzo zdywersyfikowaną grupę produktową. Różnią się od siebie nie tylko pod względem rozmiaru, kształtu czy designu, ale również zastosowanego mechanizmu rozkładania. Jeśli chcesz mądrze wybrać narożnik z funkcją spania, koniecznie przyjrzyj się systemowi rozkładania.

 

Mechanizm rozkładania – kluczowe kryterium wyboru narożnika z funkcją spania

DL, delfin, leopard, puma, stelaż włoski – nowoczesne narożniki z funkcją spania wyposażane są w różne mechanizmy rozkładania. Nie można ich podzielić na gorsze czy lepsze. Różne systemy dedykowane są różnym potrzebom. Mechanizm rozkładania w istotny sposób wpływa na wygodę korzystania z funkcji spania, komfort snu oraz obecność i lokalizację schowków na pościel. Jeśli rogówkę zamierzasz rozkładać wyłącznie okazjonalnie, np. kilka razy w roku, gdy odwiedzi Cię rodzina, nie musisz zbytnio przejmować się doborem systemu rozkładania. Co innego, gdy szukasz narożnika z funkcją spania codziennego, bo np. urządzasz kawalerkę, więc na co dzień śpisz w salonie.

Narożnik z funkcją spania typu delfin

System delfin to jeden z najpopularniejszych mechanizmów rozkładania nowoczesnych narożników z funkcją spania. O tym, jak popularne są narożniki z funkcją spania typu delfin, można przekonać się tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/funkcja-spania. Stanowią one ponad 50% wszystkich oferowanych rogówek rozkładanych.

Wystarczy chwila, by zamienić mały narożnik z funkcją spania w duże, komfortowe i stabilne łóżko do okazjonalnego korzystania. Na czym polega mechanizm typu delfin? Wysuwasz znajdujący się pod siedziskiem stelaż i unosisz go za pomocą specjalnych uchwytów. Nie musisz odsuwać mebla od ściany, więc nie trzeba wynosić rzeczy z pokoju, przesuwać stolika czy zwijać dywanu. W otomanie zwykle znajduje się pojemny i łatwo dostępny schowek na pościel. System delfin znajdziesz zarówno w niewielkich, jak i w dużych narożnikach z funkcją spania.

Narożnik z funkcją spania z automatem DL

System DL stanowi drugie niezwykle popularne rozwiązanie w segmencie mechanizmów rozkładania narożników. Automat DL zapewnia proste rozkładanie wypoczynków. Wystarczy delikatnie podnieść siedzisko i przesunąć je do przodu, a na jego miejsce położyć oparcie. Mechanizm DL nie rysuje podłogi. Otrzymana powierzchnia do spania charakteryzuje się sporą, równą powierzchnią i odpowiednią sprężystością. Model z systemem DL często kupowany jest jako narożnik z funkcją spania codziennego. Jego dodatkowym atutem jest obecność pojemnego schowka na pościel. Duży narożnik z funkcją spania może mieć nawet dwa takie pojemniki – jeden ukryty pod siedziskiem, a drugi w otomanie.

Inne systemy rozkładania w nowoczesnych narożnikach z funkcją spania

Mechanizm delfin i automat DL występują najczęściej. Jednak rozkładane rogówki mogą mieć również inne systemy jak np. leopard, puma, system SMART czy sedalift. Szczególnie komfortowym i praktycznym rozwiązaniem jest narożnik ze stelażem włoskim. Wyciągasz spod siedziska stelaż i materac, aby uzyskać powierzchnię do spania porównywalną z... dwuosobowym łóżkiem! Na dodatkowej leżance spokojnie wyśpi się dziecko. Do dyspozycji masz także poręczną półkę. Taki wypoczynek warto wstawić do salonu, w którym od czasu do czasu chcesz przenocować rodzinę 2+1.

Podsumowanie

Aby mądrze wybrać narożnik z funkcją spania, warto odwiedzić stacjonarny salon meblowy i potestować różne systemy. Zdecydujesz, który jest najwygodniejszy dla Ciebie. Jeśli szukasz narożnika do spania codziennego, upewnij się, że producent danego modelu dopuszcza takie przeznaczenie.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!