Nowe przypadki zakażenia w gryfickim DPS. Już 20 osób choruje na COVID-19

2020-05-06 10:16
Katarzyna Adamiak
2020-05-06 10:16

15 pensjonariuszy i 5 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gryficach choruje na koronawirusa. Tak wygląda aktualny bilans.

W ciągu ostatnich godzin w powiecie gryfickim przybyło osiem przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich są podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. W tym momencie w budynku przy ulicy Kościuszki 35 zakażonych jest 15 pensjonariuszy i 5 pracowników.

Przypomnijmy. O pierwszym zakażeniu w DPS w Gryficach informowaliśmy w sobotę, 2 maja. Wtedy było już wiadomo, że na koronawirusa choruje jedna z pracownic. W ciągu kolejnych godzin wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u innych pracownic i pensjonariuszy Domu przy ulicy Kościuszki 35.

Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach, w sobotę 2 maja DPS przy ulicy Kościuszki 35 wraz z 61 pensjonariuszami i 7 pracownikami został objęty kwarantanną. Wczoraj wieczorem (wtorek 5 maja) do budynku weszła pierwsza zmiana pracowników z budynku przy ulicy Kościuszki 71, która przejęła opiekę nad mieszkańcami. Kolejna zmiana nastąpi dziś wieczorem. W tym czasie pracownicy, którzy opuszczą DPS, udadzą się na 48-godzinny odpoczynek. Mogą go odbyć we własnych domach lub w Domu Pracy Twórczej.


W ostatnich dniach wszystkim pensjonariuszom i pracownikom z obu budynków Domu Pomocy Społecznej w Gryficach przeprowadzono testy na obecność koronawirusa. Wyniki sukcesywnie spływają. Kwarantanna ma się zakończyć 9 maja. 

O tym, jaka jest sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Gryficach opowiadał Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz w naszym programie STUDIO SUPERPORTALU24