Nowe przedszkole i żłobek w Gryficach. Kiedy nabór dzieci i pracowników?

2024-06-14 8:05
Karol Szumny
2024-06-14 8:05

Ukończenie nowego przedszkola i żłobka w Gryficach coraz bliżej. Wielu zastanawia się, kiedy będzie można zapisać swoje dziecko do tej placówki. Zainteresowani są również pracownicy. Dlatego też, burmistrz Tomasz Aniuksztys przekazał informacje w tej sprawie.

Nowe przedszkole i żłobek w Gryficach

Przy ul. Pomorskiej w Gryficach trwa budowa nowego przedszkola i żłobka. Wielu zastanawia się, kiedy ruszy nabór dzieci oraz pracowników do tej placówki. Wczoraj na stronie Gminy Gryfice wystosowano komunikat w tej sprawie.

„W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi naboru pracowników do pracy w nowo powstałym przedszkolu i żłobku przy ul. Pomorskiej 14D w Gryficach, Burmistrz Gryfic informuje, że konkurs na dyrektora nowego przedszkola zostanie rozstrzygnięty w czerwcu” – czytamy.

Wówczas wybrany dyrektor przeprowadzi nabór pracowników. Ma to mieć miejsce w lipcu i w sierpniu. W tym samym czasie odbędzie się również nabór dzieci do żłobka.

- To świetny budynek, oczekiwany przez wszystkich. Sam osobiście bardzo często rozmawiam z mieszkańcami gminy Gryfice, którzy czekają na to miejsce, którzy wiedzą, że będzie to nowa przestrzeń dla ich dzieci. Wiemy, że takich miejsc opieki nad najmłodszymi jest zawsze za mało, one zawsze są potrzebne, więc dobrze, że ten budynek powstaje – mówił w rozmowie z naszym reporterem burmistrz Gryfic Tomasz Aniuksztys podczas wizytacji realizowanych inwestycji (wypowiedź z 22 maja br.).

Według zapowiedzi już we wrześniu w nowo powstałej placówce ruszy rok szkolny.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!