Nowe mieszkania w trzech gmina naszego powiatu

2021-06-19 10:51
Adam Litwinowicz
2021-06-19 10:51

Gmina Trzebiatów, Brojce oraz Karnice przystąpiły do zachodniopomorskiej Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

19 gmin z terenu województwa zachodniopomorskiego przystąpiło do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN Zachodniopomorskie” SP. z o.o w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, na który przeznaczone jest 1,5 mld zł w skali kraju. W obecności wicewojewody Marka Subocza w delegaturze ZUW w Koszalinie podpisano umowę spółki pomiędzy KZN Nieruchomości a gminami. Zdaniem Grzegorza Olejniczaka, wiceburmistrza Trzebiatowa będzie to dogodna okazja dla tych, którzy marzą o własnym „M4". W Trzebiatowie mieszkania w ramach SIM powstaną na obszarze tak zwanego Osiedla Kołobrzeskiego. Gmina przekazała dla Spółki teren, a także pieniądze pozyskane od Rządu. - Jestem dobrej myśli, ponieważ gwarantem całego przedsiewziecia jest Skarb Państwa — podkreśla Olejniczak.

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Zachodniopomorskie” Sp. z o.o. w województwie zachodniopomorskim ma powstać ponad 1250 mieszkań o umiarkowanym czynszu. Będą to mieszkania dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową. Z terenu powiatu gryfickiego do SIM „KZN-Zachodniopomorskie” przystąpiły trzy gminy: Trzebiatów, Brojce i Karnice. Łączny początkowy kapitał zakładowy spółki to 58 215 200 zł, w większości pochodzący ze środków uzyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Wśród zasobów spółki jest także, wniesiona przez KZN, nieruchomość Skarbu Państwa w Koszalinie, położona przy ul. Krańcowej o pow. około 0,9 ha. Dodatkowo spółka może skorzystać z całego systemu instrumentów finansowych przygotowanych przez Rząd.

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Żorż

odpowiedz
19.06.2021 11:19

To na razie jest bardzo odległy projekt, ważny ale mimo wszystko odległy. O tym że mieszkania powstaną będzie można mówić kiedy spółka przedstawi pozwolenie na budowę, najbardziej istotny dokument potwierdzający, że do budowy jest bardzo blisko. W Trzebiatowie sprawy bałaganu w gospodarce mieszkaniowej burmistrz Domański razem z zastępcą Olejniczakiem (pewno zgłosi się do Rady Nadzorczej) przystąpieniem do spółki rządowej po prostu odpychają problem budownictwa od siebie. W razie czego zawsze powiedzą,: co złego , to nie my, do rząd PIS-u. To bardzo możliwe, a sprawa budownictwa socjalnego, za które gmina jest najbardziej odpowiedzialna po prostu od wielu lat lezy.

FRANK

odpowiedz
19.06.2021 13:29

Dlaczego żaden deweloper nie buduje w Trzebiatowie mieszkań ? Dlatego , że Trzebiatów to bogata historia, obecnie to bieda i nędza . I właśnie taką biedą zarządza ,, biedny burmistrz ''

Szwajcarski

19.06.2021 13:29

A po co jakikolwiek deweloper ma budować tu mieszkania, jak gmina sprzedaje mieszkania prawie za darmo na prawo i lewo oraz przydziela mieszkania komunalne każdemu pyskującemu, a do tego jeszcze potem dopłaca do ich czynszu? Taki deweloper musiałby być chyba idiotą lub samobójcą finansowym.

Alojzy

19.06.2021 13:29

Od deweloperów to się lepiej trzymać z daleka, oszukują ludzi od lat i nikt z tym nic nie robi. Ta sama mafijka co komornicy.

mieszkaniec

odpowiedz
20.06.2021 14:31

Może wybudują na placu, który wcześniej sprzedali za parę groszy tzn. koło kościoła i w centrum miasta. Teren ogrodzony rozwalającym się płotem, urąga wszelkim przejawom dobrego smaku estetycznego! !!!!

Kokon

odpowiedz
19.06.2021 15:52

Oczywiście w mieście biznesłomenów czyli Płotach zero inicjatywy. Burżuje już wszystko wykupili.

trzebiat

odpowiedz
19.06.2021 12:43

gratulacje dla naszych rządzących, mieszkania sa pilne

20.06.2021 19:06

Wreszcie do działaczy PO doszło że przez lata jeszcze będzie rządził PiS. Do tej pory przepadają Rządowe granty dla emerytów i jakoś "włodarze" tego nie zauważają. Teraz chociaż mieszkań przybędzie. Będą z pewnością zgryzy o patologię. Skądś się ta patologia wzięła, pamiętam czasy gdy dawano zapomogi w wysokości 20 PLN. Fajne czasy były na szczęście się skończyły.

M

20.06.2021 19:06

Przybędzie mieszkań aż się zdziwisz. Tak jak przybyło przez ostatnie 6 lat rządów PiS. PiS obiecywał milion mieszkań w Polsce. I na obiecankach się skończyło, bo przez 6 lat nie wybudowano nawet 10 tysięcy mieszkań, a te które wybudowano nie są mieszkaniami z tanimi czynszami. Tylko kompletne niedouczone matoły mogą w to wierzyć, bo fakty na całym świecie są takie, że tanie to są owszem, ale slumsy, położone na obrzeżach miast, często bez prądu, kanalizacji i wody w mieszkaniu, a nie mieszkania o standardzie komunalnym jaki znamy.

Miasto Słonia

odpowiedz
20.06.2021 08:54

Mieszkania są bardzo potrzebne

Mieszkaniec tego miasta

odpowiedz
21.06.2021 03:07

Ooo już jak Domański z Olejkiem wezmą się za biznesy to ho hoooo. Wszystko tu będzie 🤣🤣🤣🙉🙉🙉🙉🙉 Ludzie nie dajcie się w trąbę robić. Wszyscy wiemy, że Józek to dupa nie burmistrz.

KJ

21.06.2021 03:07

A ten "szacunek" Będzie miał jeszcze większy - przy urnach wyborczych mu ludzie pokażą. Aż się zdziwi, rachunek krzywd zostanie wystawiony i wyrównany

Mieszkaniec Brojc

21.06.2021 03:07

Ale "szacunek" ma burmistrz Trzebiatowa, tylko pogratulować.