Nowe mieszkania w Trzebiatowie coraz bliżej. Grzegorz Olejniczak przekazał dobre wieści

2024-02-16 12:30
Adam Litwinowicz
2024-02-16 12:30

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku w Trzebiatowie przy ulicy Kryształowej powstaną nowe mieszkania, a według zapowiedzi ma ich być 48. Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa przekazał informację o pozytywnej opinii i wpisaniu gminy Trzebiatów na listę przyznanych środków z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 6 milionów złotych.


 

źródło: SIM KZN Zachodniopomorskie

W ramach SIM, czyli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Trzebiatowie ma powstać 48 mieszkań. Budynek ma powstać przy ulicy Kryształowej. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa dotyczy podmiotu, który bazuje na Skarbie Państwa i w połączeniu z samorządami buduje mieszkania pod wynajem. W naszym powiecie w projekcie obok gminy Trzebiatów uczestniczą także gminy Brojce i Karnice. W tych budynkach gmina, na której terenie są one budowane, może je wynająć i włączyć je do własnego zasobu mieszkaniowego. Aktualnie trwa proces przygotowawczy dokumentacji.

- Dzisiaj otrzymałem pozytywne informacje, a mianowicie gmina Trzebiatów została wpisana na listę Banku Gospodarstwa Krajowego do otrzymania środków  w kwocie 6 114 003,52 zł. Te środki zostaną przekazane do zachodniopomorskiego SIM, a w następstwie przystąpi ona do realizacji zadania — zaznacza Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa. - To bardzo dobra informacja, w naszym mieście powstaną kolejne, tak bardzo potrzebne mieszkania. Będą to mieszkania dla osób, które są w stanie płacić wyższy czynsz, ale nie mają zdolności kredytowej. Ważne jest również to, że te osoby będą mogły po 15 latach ubiegać się o przejęcie tego mieszkania na własność — wyjaśnia.
Grzegorz Olejniczak dodaje, że już wcześniej gmina Trzebiatów, za zgodą Rady Miejskiej, przekazała do zasobu SIM działkę przy ulicy Kryształowej, gdzie ma powstać budynek mieszkalny. - Teraz czekamy na realizację tych działań, a myślę, że to dobre informacje dla wielu rodzin z naszej gminy — podkreśla Olejniczak.

Fakt przyznania środków potwierdza w rozmowie z naszą redakcją Tomasz Trun, prezes zarządu spółki SIM KZN Zachodniopomorskie. - Tak, to prawda, gmina Trzebiatów została wpisana na listę i to jest bardzo dobra informacja dla wielu mieszkańców gminy.

Grzegorz Olejniczak wyjaśnia, że według planu, budowa ma ruszyć w połowie tego roku i zakończy się w połowie przyszłego. - Mamy nadzieję, że w połowie 2025 r. będziemy mogli już poinformować Państwa o zakończeniu inwestycji — podkreśla Olejniczak. - Powstanie tych mieszkań powiększy zasób mieszkaniowy w naszej gminie. Wcześniej mieszkania, w takiej liczbie powstały na przełomie 2010 i 2011 r. i wtedy, kiedy burmistrzem był pan Ruszkowski, ja przy tym pracowałem również jako wiceburmistrz.
Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!