Nowe miejsca integracji i aktywnego wypoczynku. Gmina Płoty z unijnym dofinansowaniem

2020-03-19 19:39:16
Tomasz Krupecki
2020-03-19 19:39:16

Gmina Płoty pozyskała ponad 800 tysięcy złotych, które przeznaczy na budowę i rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Inwestycje zaplanowano w Wicimicach oraz Makowicach. 

Gmina Płoty dzięki przyznanemu przez Urząd Marszałkowski unijnemu wsparciu zrealizuje w bieżącym roku dwa projekty. Kosztować będą lokalny samorząd ponad 1,2 mln zł. Łączna kwota dofinansowania wyniesie zaś około 825 tys. zł.
Pierwsze zadanie dotyczy modernizacji i rozbudowy świetlicy w Wicimicach. W ramach tego zadania planowane jest powiększenie sali głównej oraz budowa kuchni i toalety. Dodatkowo budynek zostanie ocieplony i zyska nowy dach. Wykonane zostaną również prace w zakresie instalacji elektrycznych czy systemu ogrzewania. Inwestycja zakończy się w grudniu 2020 r.

W ramach drugiego projektu w Makowicach wybudowane zostaną: zadaszona wiata, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Pojawią się ławki, a także stół do gry w szachy i ping-ponga. Nowe miejsce spotkań i aktywnego wypoczynku powstanie w wyniku adaptacji starego budynku gospodarczego. Planowane zakończenie inwestycji to październik 2020 r. 

Inwestycje będą możliwe dzięki dofinansowaniu, które pozyskaly władze Płotów. Marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał już dokumenty, które teraz podpisze burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz.