Nowe inwestycje w powiecie łobeskim

2020-05-18 20:21
Sylwester Wasiak
2020-05-18 20:21

Skatepark, nowe witacze, materiały promocyjne czy place zabaw powstaną w powiecie łobeskim.

Jak informuje Urząd Marszałkowski ponad 6 mln zł wsparcia z PROW 2014-2020, w ramach działania „Leader” czyli rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, trafi do 52 zachodniopomorskich beneficjentów. Najniższa kwota dofinansowania jednego działania to ponad 40 tys. zł, a najwyższa wynosi 300 tys. zł.
Część ze środków trafi do powiatu łobeskiego. Opracowanie i wydanie materiałów promocyjnych w postaci filmów, map, przewodnika wędkarskiego i książki, a także zakup i montaż witaczy miasta Resko to przykładowe działania, które zostaną zrealizowane, aby promować zasoby historyczne, przyrodnicze i kulturowe powiatu łobeskiego.
Przy stadionie miejskim w Resku powstanie skatepark, a na terenie powiatu łobeskiego pojawią się wiaty i pomost pływający. W nowych miejscach aktywnie będą mogli spędzać czas też najmłodsi mieszkańcy. Place zabaw powstaną m.in. w Resku, Taczałach (gm. Resko) i Przytoni (gm. Węgorzyno). Jak informuje Urząd Marszałkowski umowy są aktualnie podpisywane w formie korespondencyjnej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!