Nowe alkomaty dla gryfickich policjantów

2024-06-20 17:09
Adam Litwinowicz
2024-06-20 17:09

Nowe alkomaty trafiły do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. 10 urządzeń przekazał burmistrz Gryfic Tomasz Aniuksztys. Jak zaznacza komendant inspektor Krzysztof Boguszewicz — alkomaty służyć będą funkcjonariuszom na terenie Gryfic oraz w innych gminach powiatu.

Burmistrz Tomasz Aniuksztys wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Gryficach Tomaszem Kaszlejem przekazali inspektorowi Krzysztofowi Boguszewiczowi 10 alkomatów. Ich zakup został zrealizowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przekazane urządzenia to alkomaty Promiler iBlow 10, których główną cechą jest odczyt wyniku w promilach, a nie jak w starszych modelach alkomatów przesiewowych, które tylko informowały za pomocą diody o przekroczeniu dopuszczalnej wartości.

- Urządzenia będą służyły policjantom z pionu prewencji, czyli służbom patrolowo — interwencyjnym, a także ruchu drogowego — powiedział inspektor Krzysztof Boguszewicz. - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach obejmuje zasięgiem swojej działalności gminę Gryfice, ale także inne gminy w powiecie. Zasadniczo będą służyły policjantom z Gryfic, ale jak zajdzie taka potrzeba będą używane również przez policjantów w innych częściach naszego powiatu — dodał. 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!