Nowa karetka w powiecie gryfickim... Wiemy, dokąd trafi

2020-04-30 11:51
Katarzyna Adamiak
2020-04-30 11:51

Do powiatu gryfickiego trafiła nowa karetka. Ambulans marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI kosztował ponad 630 tys. złotych.

ZDJĘCIE 1 z 5

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o nowe ambulanse. Jeden z nich, typu P – Podstawowego trafił dziś do Gryfic, skąd po majowym weekendzie zostanie przekazany do filii w Trzebiatowie.

Nowy nabytek to Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu karetki znajdować się będzie wysokiej klasy sprzęt medyczny m.in. defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji pojazdu oraz sprzęt teleinformatyczny do obsługi systemu SWD PRM.

Jednostka zakupiona została w ramach rządowego „Programu wymiany ambulansów". Całkowity koszt karetki to ponad 630 tys. złotych, z czego 400 tys. złotych pochodziło ze wsparcia Ministerstwa Zdrowia. Pozostałe środki, to koszt własny WSPR w Szczecinie.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, regularnie wymienia swoją flotę. W lutym 2018 roku nowy ambulans również Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI, typu P, trafił do filii w Niechorzu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!