Nocne zwiedzanie miasta za nami! [ZDJĘCIA]

2022-06-25 11:36
Karol Szumny
2022-06-25 11:36

Wczoraj o godzinie 22:00 rozpoczęło się pierwsze w tym roku zwiedzanie Trzebiatowa nocą. Ta trwająca od kilku lat inicjatywa zawsze przyciąga wielu turystów oraz mieszkańców.

ZDJĘCIE 1 z 14

W piątek o godzinie 22:00 miało miejsce pierwsze w tym roku nocne zwiedzania Trzebiatowa. Uczestnicy wraz z przewodnikiem mogli zwiedzić miasto i poczuć średniowieczny klimat.

Dodatkową atrakcją była średniowieczna straż miejska idąca wraz ze zwiedzającymi, a także Biała Dama, która ukazała się podczas wizyty w Pałacu. Uczestnicy zatańczyli też poloneza.

- Inicjatywa nocnego zwiedzania miasta pojawiła się już kilka lat temu. Przewodnicy z Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi” oraz z Koła PTTK „Baszta Kaszana” wspólnie działają i oprowadzają po Trzebiatowie – mówi w rozmowie z naszą redakcją Ewa Fudała z koła PTTK „Baszta Kaszana”.

- O tej porze każdy ma czas, stąd tak liczna frekwencja. Ponadto, pod osłoną nocy inaczej zwiedza się Trzebiatów. Oprawa jest zupełnie inna. Dodatkowo podczas nocnego zwiedzania tańczymy też poloneza. Staramy się cały czas udoskonalać tę formę oprowadzania. Chcemy za każdym razem dodać coś innego. Naszych opowieści słuchają nie tylko mieszkańcy, ale również turyści, przybywający z całej Polski – zaznacza.

Kolejne terminy nocnego zwiedzania to: 8 lipca, 22 lipca, 5 sierpnia, 19 sierpnia oraz 2 września.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!