Niszczył samochody, napadł na policjanta i ukradł alkohol. 42-latek aresztowany na trzy miesięce 

2020-05-18 15:43
Katarzyna Adamiak
2020-05-18 15:43

Gryficcy policjanci zatrzymali 42-latka, który pomalował sprayem samochody na osiedlu XXX-lecia w Gryficach. To nie jedyne popełnione przez niego przestępstwa.

14 maja br. w piątek właściciel jednego ze sklepów na terenie Gryfic poinformował policję, że agresywny mężczyzna, który dokonywał wcześniej kradzieży alkoholu, na kwotę ponad 1800 złotych, znajduje się przed sklepem.
Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą i po przybyciu na miejsce zatrzymali agresywnego 42-latka.

- Działania policjantów wydziału kryminalnego oraz analiza zebranego materiału dowodowego w tym m.in. zeznania świadków pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzuty dotyczące również zniszczenia mienia tj. pomalowania samochodów osobowych farbą, do jakiego doszło w nocy z 13 na 14 maja br. na terenie Gryfic – poinformował podkom. Zbigniew Frąckiewicz rzecznik prasowy gryfickiej policji.

42-letni mieszkaniec gminy Gryfice usłyszał także zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, której dopuścił się w momencie jego zatrzymania przed sklepem.

Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa zniszczeń samochodów, o których informowaliśmy w artykule pt. „SZANUJ ZIELEŃ” Wandal zniszczył dwa samochody osobowe [ZDJĘCIA] poprzez pomalowanie ich farbą ma charakter rozwojowy. 42-latek podejrzewany jest także o dokonanie zniszczeń pojazdów na terenie Gryfic w kwietniu br.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

z boku ?

odpowiedz
18.05.2020 20:19

No to problem rozwiązany ./?/ Można będzie parkować gdzie się da . Oczywiście nikt niczemu nie jest winny , poza podejrzanym . Służby mogą zamknąć oczy i spać dalej .

Lech

odpowiedz
18.05.2020 20:41

No i przyszła kryska na Matyska. Mam nadzieję że ręką sprawiedliwości potraktuje go uczciwie tzn wyeliminuje chwasta na dłuższy czas z naszej społeczności chwała Policjantom.