Niepodległościowe granie w Trzebiatowie. Zwycięstwo Regi, nerwowa końcówka

2023-11-11 15:01
Karol Szumny
2023-11-11 15:01

Regą Trzebiatów podejmowała dziś Orła Grzędzice. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Pod koniec spotkania obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

ZDJĘCIE 1 z 6

W powiecie gryfickim, oprócz obchodów Narodowego Święta Niepodległości, rozgrywane są także mecze Klasy Okręgowej. W Trzebiatowie Rega mierzyła się z Orłem Grzędzice. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Wynik spotkania otworzył w 7. minucie Arkadiusz Szustek. W 38. minucie goście doprowadzili do wyrównania i taki stan utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie, w 47. minucie gola zdobył Mateusz Czapłygin, a 15 minut później bramkę dołożył Grzegorz Jarmoszewicz. W ostatnich sekundach meczu goście trafili bramkę kontaktową, jednak chwilę później sędzia gwizdnął po raz ostatni. Po faulu i przepychankach obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

- Ważne są dziś trzy punkty. Za nami trudny mecz, przeciwnik się postawił. W drugiej połowie przejęliśmy kontrolę, niepotrzebnie straciliśmy bramkę na 3:2. Zagraliśmy dziś dość przeciętnie, ale najważniejsze jest zwycięstwo – mówi Kamil Kordowski, kapitan Regi Trzebiatów.

Był to przedostatni mecz w rundzie jesiennej. Za tydzień ostatnie ligowe spotkanie przed przerwą zimową.

- Początek rundy jesiennej był dla nas trudny, ale udało nam się wrócić na zwycięską ścieżkę. Za tydzień czeka nas jeszcze spotkanie z Sarmatą Dobra. Mam nadzieję, że zakończymy tę rundę zwycięstwem i będziemy blisko pretendentów do awansu. W rundzie wiosennej będziemy starali się ich dogonić. Pod koniec listopada czeka nas też bardzo ważny mecz pucharowy ze Spartą Gryfice. Na pewno będziemy przygotowani na ten mecz, zarówno psychicznie jak i fizycznie, i nie odpuścimy – powiedział kapitan drużyny.

W pozostałych spotkaniach Polonia Płoty przegrała z Masovią Maszewo 0:5. Jutro Sparta Gryfice zmierzy się z liderem tabeli Vinetą II Wolin. Z kolei w IV Lidze Wybrzeże Rewalskie Rewal rozegra mecz z Białymi Sądów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!