Nielegalny tytoń zatrzymany przez KAS. Paczka miała trafić do mieszkańca naszego powiatu

2024-03-14 10:00
Karol Szumny
2024-03-14 10:00

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali 27,5 kg tytoniu z przemytu. Przesyłki nadano w różnych miejscowościach z woj. lubuskiego. Jedna z nich miała trafić do mieszkańca Pobierowa (gm. Rewal).

ZDJĘCIE 1 z 3

Nielegalny tytoń zatrzymany w paczkach do mieszkańców woj. zachodniopomorskiego. Jedna z nich miała trafić do Pobierowa.

- Wyrywkowa kontrola przesyłek krajowych pozwoliła na zatrzymanie czterech paczek z nielegalnym tytoniem. W paczkach było łącznie 27,5 kg tytoniuinformuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Do kontroli funkcjonariusze wykorzystali urządzenie RTG, które po prześwietleniu pozwalało na identyfikację podejrzanych towarów.

- Przesyłki nadano w różnych miejscowościach z województwa lubuskiego z okolic Zielonej Góry. Miały one trafić do mieszkańców różnych miejscowości w Zachodniopomorskiem: Goleniów, Międzyzdroje i Pobierowo. Wszystkie paczki zawierały nielegalny tytoń – przekazuje rzeczniczka.

Wartość zatrzymanego tytoniu wyniosła 16 087,50 zł, a uszczuplenia podatkowe prawie 34 tys. zł (26 700 zł z tytułu akcyzy i 7 120 zł z tytułu niezapłaconego VAT).

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

- Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy, że wchodzą w konflikt z prawem, że za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze. Papierosy czy tytoń kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie produkty, nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów – powiedziała Małgorzata Brzoza.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!