Nielegalna rozbiórka samochodów oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych. Działania policji

2021-09-14 16:37
Adam Litwinowicz
2021-09-14 16:37

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 4 prowadzi działania priorytetowe pod kątem nielegalnej rozbiórki samochodów oraz zaśmiecania i zanieczyszczania terenów leśnych głównie w rejonie miejscowości Otok. Przypomnijmy, że za nielegalną rozbiórkę samochodów oraz zaśmiecanie lasów grożą wysokie kary finansowe, oraz odpowiedzialność karna.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który na co dzień opiekuje się wyznaczonym rejonem miasta lub miejscowościami wiejskimi i do jego zadań należy pomoc w rozwiązywaniu problemów mieszkańców danego rejonu. Ta grupa funkcjonariuszy pilnuje porządku w przydzielonych rejonach. Diagnozuje problem danej społeczności i stara się go rozwiązać.

Tego typu działania określane są jako „priorytetowe”. W każdej dzielnicy, rejonie służbowym są różne problemy, które mogą stanowić uciążliwość lub zagrożenie bezpieczeństwa dla ich mieszkańców.

Dzielnicowy rejonu służbowego nr 4 sierż. szt. Piotr Grabarczyk jest dzielnicowym, który pod swoją opieką ma miejscowości wiejskie. Według dzielnicowego tego rejonu służbowego w wyniku ustaleń i rozmów prowadzonych z mieszkańcami największym problemem jest nielegalna rozbiórka samochodów oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych, głównie w miejscowości Otok w Gminie Gryfice.

Policjanci prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną, sprawdzają miejsca, w których na terenie miejscowości Otok pozostawiane są śmieci oraz elementy pochodzące z nielegalnej rozbiórki pojazdów takie jak wypalona izolacja po kablach, plastiki czy opony lub zużyte płyny eksploatacyjne.

Za takie postępowanie grozi wysoka kara grzywny, a w niektórych przypadkach nawet kara aresztu. Jeżeli sprawca zanieczyszcza glebę...albo wyrzuca do lasu kamienie śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości może być również zobowiązany do zapłacenia nawiązki, a jeżeli będzie konieczna rekultywacja gleby, oczyszczanie wody, wydobycie, wykopanie, usunięcie z lasu odpadów wtedy nawiązka będzie wynosić równowartość poniesionych kosztów oprócz zasądzonej grzywny.

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Robert

odpowiedz
15.09.2021 08:02

Przecież każdy kto tam mieszka wie kto rozbiera i śmieci

Arel

15.09.2021 08:02

To niech poinformuja sluzby bo nie wiedza. Chyba ze syf Wam pasuje :)

Beata

odpowiedz
18.09.2021 18:22

W Gryficach przy ulicy Młyńskiej, obok gmachu urzędu, stoją dwa wraki. Mają co prawda tablice rej., ale nie mają powietrza w kołach i porastają mchem. Stoją tam już kilka miesięcy, a straż miejska jest bezradna. Złomowisko w środku miasta!

Anna

18.09.2021 18:22

Wraki stoją również na ul.Wałowej przy płocie straży pożarnej i nikt nie reaguje, żadne służby które są do tego powołane.

Brak

odpowiedz
16.09.2021 09:19

Wiadomość dla pana dzielnicowego oto numer telefonu Pana który może być w to zamieszany 723024478

Konfident

odpowiedz
16.09.2021 11:55

Dobrze wiedzą kto to tylko muszą złapać na gorącym uczynku żeby im udowodnić tak działa nasze prawo sprawa przycichnie i dalej będą działać takie rzeczy dzieją się prawie w większości wsi i nikt się nie interesuje

Dzień nikarz

odpowiedz
16.09.2021 02:40

Fajny artykuł o policjancie ale nie o tym co jest w tytule... urzekająca historia 😂🤦