#NieKłamMedyka - od tego może zależeć życie Twoje i innych!

2020-03-18 12:21
Katarzyna Adamiak
2020-03-18 12:21

Zespoły ratownictwa medycznego WSPR w Szczecinie przyłączają się do akcji #NieKłamMedyka. Zatajanie pełnych informacji lub wprowadzanie w błąd dyspozytora jest skrajnie nieodpowiedzialne.

O zachowanie rozwagi oraz przekazywanie pełnych i prawdziwych informacji o swoim stanie zdrowia apeluje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- Nie zatajajmy informacji o tym, że mamy objawy takie jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Przyznajmy się, jeśli w ostatnim czasie przebywaliśmy za granicą, ale też nie wzywajmy karetki do zmyślonych urazów czy dolegliwości i nie próbujmy wymusić przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udając, że nasze życie jest zagrożone. Pozwólmy medykom wykonywać pracę zgodnie z ich obowiązkami, wiedzą i zasadami bezpieczeństwa – prosi WSPR w Szczecinie.

Na terenie naszego województwa były przypadki, kiedy pacjenci wzywali karetkę i nie informowali dyspozytora o tym, że mieli kontakt z osobą mogącą być zakażoną koronawirusem. Na miejsce wysyłano zespół ratownictwa medycznego, który – z powodu braku ku temu przesłanek – nie był ubrany w specjalny pakiet ochrony indywidualnej. Dopiero na miejscu okazywało się, że istnieje ryzyko zakażenia koronawirusem. Ratownicy medyczni w takiej sytuacji musieli przerwać pracę i byli objęci kwarantanną.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!