Niedopłata do paczki z InPostu? To próba oszustwa!

2022-06-13 10:38
Redakcja
2022-06-13 10:38

Klienci InPost muszą mieć się na baczności. Oszuści wymyślają bowiem coraz to nowsze sposoby na wyłudzanie od nich pieniędzy. Tym razem proszą o niewielką dopłatę, co ma być warunkiem niezbędnym do otrzymania zamówionej paczki. A robią to za pomocą krótkiego SMS-a. Ci, którzy nabierają się, tracą wszystkie pieniądze z konta.

Wystarczy jeden nieprzemyślany krok, a oszuści w bardzo prosty sposób mogą wyzerować nasze konta bankowe do zera. W SMS-ie, za którego pośrednictwem podszywają się pod InPost, proszą o dopłatę niewielkiej kwoty. Wystarczy kliknąć w link zawarty w wiadomości, aby szybko stracić pieniądze.

„InPost: Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 1,99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność” — możemy przeczytać w wiadomości. W dalszej jej części znajduje się podejrzany link. Po kliknięciu w niego zostajemy przeniesieni na fałszywą stronę do logowania, łudząco przypominającą tę, na której zazwyczaj loguje się do banków bądź też do popularnych systemów płatniczych. Podanie naszego hasła i loginu może się jednak źle skończyć — oszuści w ten prosty sposób uzyskują bowiem dostęp do naszego konta.

Suma niedopłaty celowo jest tak niska, aby uśpić czujność klientów InPost. Warto przy tym mieć świadomość, że firma nigdy nie wysyła tego typu wiadomości. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto po prostu skontaktować się z biurem obsługi klienta InPost.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Czytelnik

odpowiedz
14.06.2022 09:33

A gdzie jest policja?