Niech się święci 3 Maja!

2024-04-29 14:09
Redakcja
2024-04-29 14:09

W Szkole Podstawowej w Modlimowie odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji zbliżających się świąt majowych - Święta Pracy, Święta Flagi i 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

ZDJĘCIE 1 z 14

Na wstępie, w zaaranżowanej scenie z korytarza szkolnego, młodzi ludzie przenieśli wszystkich obecnych w czasie i przestrzeni. Pokrótce uczniowie przypominali o ważnych dla Polski majowych świętach, by finalnie skupić uwagę na wydarzeniach z 1971 roku.

 Było barwnie i wzruszająco. Nie zabrakło piosenek solowych i chóralnych, recytacji wierszy oraz efektownego tańca z biało-czerwonymi flagami. Kulminacyjne momenty uświetnił dźwięk werbli, dodając dramatyzmu i patosu. Podniosłe sceny teatralne z udziałem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który odegrał kluczową rolę w historii Polski, rozbudzały wyobraźnię widzów. 

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Marzena Stępień, która serdecznie podziękowała wszystkim aktorom i wykonawcom za ich wspaniały występ. Podkreśliła także wagę tego typu uroczystości dla podtrzymania ducha patriotycznego w młodym pokoleniu oraz kultywowania wartości historycznych.

Inscenizacja w Szkole Podstawowej w Modlimowie, będąca „żywą lekcją historii”, okazała się nie tylko artystycznym wydarzeniem, lecz także ważnym momentem kształtującym uczniów, którzy poprzez aktywny udział, budują swoją tożsamość narodową oraz poczucie przynależności do wspólnoty.

E. Kopczyńska

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!