Nie żyje Eugeniusz Czaboryk

2020-12-15 19:34
Tomasz Krupecki
2020-12-15 19:34

Nie żyje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Płotach Eugeniusz Czaboryk. Informacje potwierdził burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz. 

Pan Czaboryk od kilku tygodni zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł dziś w nocy. 

W Płotach znany jako społecznik, radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, szef klubu radnych „Dla Gminy”. Zawodowo związany z płotowskim Technikum Rolniczym, w którym przez wiele lat był nauczycielem przedmiotów zawodowych. W Benicach był wicedyrektorem szkoły. Na emeryturze pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej „Gryf” jako konserwator. Wówczas dał się poznać mieszkańcom Płotów jako pomocny, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie myślący człowiek.

- Śmierć Eugeniusza Czaboryka to ogromna strata dla całej gminy – powiedział w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Radosław Mackiewicz. – Takich ludzi, którzy są gotowi poświęcić swój czas dla dobra ogółu nie znajduje się łatwo. W naszej pamięci zostanie jako uśmiechnięty, życzliwy i niezwykle kulturalny – powiedział burmistrz, który za naszym pośrednictwem składa wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i najbliższych świętej pamięci Eugeniusza Czaboryka.

Na Facebook-u swoje kondolencje przekazali również radni z klubu „Alternatywa”

„Ze smutkiem i zdumieniem przyjęliśmy dzisiejszą wiadomość o śmierci wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Płotach pana Eugeniusza Czaboryka. Jeszcze kilka tygodni temu spieraliśmy się w debacie na forum Rady, a dzisiaj pozostało puste krzesło za stołem prezydialnym.

Dzisiaj do głowy przychodzą tylko dwa słowa. Za ten czas pracy na rzecz samorządu- dziękujemy, za słowa, które mogły zaboleć- przepraszamy.

Radni Rady Miejskiej z Klubu Alternatywa składają rodzinie wyrazy współczucia. Swoje kondolencję kierujemy również do naszych kolegów z Klubu "Dla Gminy", którzy utracili przedwcześnie swojego Przewodniczącego.”

Pogrzeb odbędzie się 18 grudnia o godz. 12.00 mszą w obrządku grekokatolickim w Kościele w Płotach. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na cmentarzu w Płotach.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
17.12.2020 00:03

Był Pan niezwykłym Człowiekiem. Żal przeogromny, że przegrał Pan walkę o Swoje życie. Najszczersze wyrazy współczucia dla Pana bliskich. Miałam niezwykłe szczęście, że mogłam Pana spotkać, poznać. Był Pan moim nauczycielem w technikum. Panie Eugeniuszu! Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

jas

odpowiedz
16.12.2020 09:39

szczegolnie zasłużył sie dla swojego ogręgu wyborczego, nic nie robiac!!!!!!! ale o zmarłych sie zle nie mówi niech odpoczywa w spokoju