Nie będzie likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu

2020-02-27 9:37
Katarzyna Adamiak
2020-02-27 9:37

Wzbudzający wiele emocji projekt o zamiarze likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu został zdjęty z dzisiejszego porządku obrad. 

ZDJĘCIE 1 z 3

O zdjęcie z porządku obrad tego projektu wnioskował Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz, a radni poparli jego wniosek.

– Po wczorajszych spotkaniach, na połączonych komisjach Rady Powiatu i burzliwych dyskusjach, gdzie powiedzieliśmy sobie o argumentach, które były podstawą tego projektu uchwały, jak również wysłuchaliśmy wszystkich argumentów wychowawców, nauczycieli i dyrekcji Ośrodka postanowiliśmy, że dajemy sobie jeszcze szansę na to żeby przez ten najbliższy rok wypracować wspólne stanowisko w sprawie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu – mówił w swoim wystąpieniu Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz.

Starosta podkreślił zarazem, że nie ma możliwości, aby w przyszłości w tym obiekcie mógł mieścić się Ośrodek. Jak argumentował Ryszard Chmielowicz budynek MOW w Rewalu jest za duży do obecnych potrzeb, niefunkcjonalny i niewydolny finansowo. Według szacunków powiat musi do niego dopłacać około 700 tys. złotych. Dodał zarazem, że korzystne dla wychowanków Ośrodka byłoby jego przeniesienie w inne miejsce. - Będziemy monitorować rynek. Jeśli pojawią się inne obiekty szkolne, które niedużymi środkami będzie można przygotować i przekształcić na potrzebę tego zadania to podejmiemy się takich wyzwań – zapowiedział starosta Ryszard Chmielowicz i dodał - Dajemy sobie szansę, aby przetrwać ten rok i poszukać nowego obiektu.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad, sprzeciwiający się likwidacji pracownicy Ośrodka w Rewalu, z transparentami w dłoniach demonstrowali przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!