Nauka przez zabawę, to jest to! [ZDJĘCIE]

2021-10-02 12:40
Redakcja
2021-10-02 12:40

W Szkole Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Modlimowie po raz kolejny został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

ZDJĘCIE 1 z 7

Tabliczka mnożenia często bywa „zmorą” uczniów! Trudnością, wydaje się, nie do pokonania przez dzieci i młodzież. A tymczasem Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która jest świetną zabawą, rozwijającą umiejętności i zainteresowania matematyczne! Przypominanie i utrwalanie tabliczki mnożenia jest potrzebne i ważne, bowiem ta umiejętność jest niezbędna nie tylko w szkole, ale również w życiu codziennym.


Tegoroczny Egzamin z tabliczki mnożenia zgromadził naszą szkolną brać uczniowską z klas III-VIII oraz nauczycieli wraz z panią dyrektor Marzeną Stępień w sali gimnastycznej. Wszyscy zajęli wyznaczone, zgodnie z reżimem sanitarnym, miejsca. Za stolikiem przykrytym granatowym suknem zasiadła Komisja Egzaminacyjna, która czuwała nad przebiegiem wydarzenia i jego rzetelnością.
Zdający pracowali nad rozwiązaniem zadań w ciszy i skupieniu. Myśleniu pomagało obgryzanie długopisów, błądzenie wzrokiem po ścianach czy suficie! Jednak czas, jak zwykle, był nieubłagany i szybko minął! Komisja Egzaminacyjna zebrała karty odpowiedzi, by je od razu sprawdzić.


W oczekiwaniu na wyniki pracy naszej komisji przeprowadzony został dodatkowy Turniej Wiedzy Matematycznej, w którym wzięły udział 3-osobowe drużyny klasowe oraz indywidualni uczestnicy. Ekipy rozwiązywały przykłady matematyczne podzielone na dwanaście stacji zadaniowych. Pozostali zaś uczniowie, pracując na indywidualnych kartach z Mądrą Sową, próbowali swoich sił w łamigłówkach i szaradach matematycznych.


Nasi uczniowie, mimo dodatkowych zadań, z wielką niecierpliwością czekali na werdykt! Każdy miał nadzieję, że to on bezbłędnie wykonał wszystkie działania i otrzyma tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia!
Nareszcie o głos poprosiła przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej, pani dyrektor Marzena Stępień. W sali gimnastycznej panowała niezwykła cisza, gdy pani Dyrektor powiedziała następujące słowa: W XI Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia zwyciężyli następujący uczniowie: Lena Balicka, Nikola Kędzierska, Klaudia Król, Bartłomiej Tomczyk, Szymon Kujawa i Aleksander Spadło. Wówczas rozległy się gromkie brawa, a wymienione osoby z zadowolonymi minami stanęły przed całą szkolną społecznością.


Pani dyrektor Marzena Stępień pogratulowała triumfatorom oraz wręczyła dyplomy Eksperta Tabliczki Mnożenia, podkreślając fakt, że to nie tylko powód do dumy, ale także motywacja do dalszego doskonalenia matematycznych umiejętności!
Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję tej, jakże pożytecznej ze wszech miar, akcji!


Jolanta Mazur

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!