Nauczycielka z Płotów uduszona kablem. 43-latkowi grozi dożywocie!

2020-02-07 11:33
Katarzyna Adamiak
2020-02-07 11:33

W listopadzie ubiegłego roku Monika L. przebywała w Karpaczu. Za kobietą na drugi koniec kraju pojechał jej były partner Paweł M. Spotkali się w pokoju hotelowym. Tu doszło do zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono zabójstwo 43-letniej Moniki L., byłej nauczycieli w Gimnazjum nr 1 w Płotach.

16 listopada 2019 roku w jednym z hoteli na terenie Karpacza odbywała się konferencja branży optycznej. Uczestniczyła w niej między innymi Monika L., jako przedstawicielka jednej z firm. Tego dnia do Karpacza przyjechał również Paweł M., znajomy kobiety i jej były partner.

Była para spotkała się w jednym z pokoi hotelowych. To tu doszło do tragedii. Paweł M. zaczął dusić 43-latkę rękoma oraz kablem od żelazka. Kiedy kobieta już nie żyła, ukrył jej ciało i wyjechał z miasta.

Po ujawnieniu zwłok kobiety, policja rozpoczęła poszukiwania zabójcy. Wkrótce Paweł M. został zatrzymany w jednym z moteli na terenie województwa zachodniopomorskiego.

- Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Paweł M. usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia, które wskazują na motyw zazdrości. W trakcie przeprowadzonego śledztwa Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze przeprowadziła szereg dowodów, zabezpieczając nagrania z monitoringu hotelowego, przesłuchując innych uczestników konferencji oraz rodzinę i znajomych pokrzywdzonej, uzyskano opinie biegłych, między innymi z zakresu medycyny sądowej – informuje w sprawie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze.

Zarzucona Pawłowi M. zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet do dożywotniego pozbawienia wolności. 43-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego nie był dotychczas karany sądownie.

Fot. główna: pixabay.com

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!