Nasze Czasy – wystawa fotograficzna Cezarego Dubiela [ZAPROSZENIE]

2023-07-03 15:13
Karol Szumny
2023-07-03 15:13

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej „NASZE CZASY” autorstwa Cezarego Dubiela.

Wernisaż wystawy odbędzie się 06 lipca (czwartek) o godz. 17,00 w Muzeum i Galerii „BRAMA”. Wystawę będzie można zwiedzać w lipcu i sierpniu w Muzeum i Galerii „BRAMA” od wtorku do soboty w godz. 10:00 – 17:00. Serdecznie zapraszamy

Wystawa „NASZE CZASY” autorstwa Cezarego Dubiela to projekt artystyczny, którego podstawową formą przekazu jest kreacja fotograficzna. Prezentowany zbiór surrealistycznych fotogramów ma nawiązywać do najlepszych wzorów malarskich sprzed wieku. Autor używa fotografii jako elementu, narzędzia do przekształceń, stosuje rozmaite zabiegi mające na celu przeniesienie widza do świata wyimaginowanego, powstałego z Jego wyobrażeń, a jednocześnie będącego nierealnym odbiciem rzeczywistości i czasów w jakich żyjemy. Każda z prezentowanych na wystawie prac przedstawia historię, stanowi opowieść z wplecioną w wątek symboliką. Surrealistycznymi wizjami autor stara się zinterpretować moje postrzeganie aktualnego stanu świata, postawę mieszkańców Ziemi, ograniczenia, a także wyzwania stawiane przed nami przez „nasze czasy”. W pracach tych unaocznia się autora stosunek do życia i otoczenia, człowieka, polityki, przyrody i architektury. Są tam przeżycia ostatnich lat: odejścia, śmierć, smutek, samotność, ale i nadzieja. Pragnieniem Cezarego Dubiela jest, aby odbiorca mógł odczuć bliskość z dziełami Jego mistrzów – Ryszarda Horowitza, Tomasza Sętowskiego, Zdzisława Beksińskiego czy Rafała Olbińskiego, marzeniem zaś jest by metafory plastyczne, jakich użył, pozwoliły każdemu z obserwatorów odnaleźć siebie wobec wyzwań współczesnego świata.


Cezary Dubiel (EFIAP/d3, AV-AFIAP, AFRP, FAPU) artysta fotografik, diaporamista. Należy do Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z tytułem AFRP, posiadacz największej w Polsce ilości tytułów artystycznych Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP – Wybitny Artysta FIAP Poziom Diament 3, Artysta Audiowizualny FIAP. Jest odznaczony Brązowym Medalem Gloria Artis, dwukrotnie Złotym Medalem Za Fotograficzną Twórczość, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości Za Zasługi Dla Fotografii Polskiej, Medalem Pro Patria, Medalem Barwy i Broni, Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Otrzymał Nagrodę Artystyczną „Pro – Arte” Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za, jak głosiło uzasadnienie, wybitne światowe osiągnięcia w diaporamie i fotografii. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina. Startuje z powodzeniem w międzynarodowych konkursach fotograficznych, w których zdobył ponad 550 nagród w Polsce i 69 krajach świata. W swoim dorobku ma 11 wystaw indywidualnych oraz 500 zbiorowych i pokonkursowych w 79 krajach na wszystkich kontynentach. Rozpoczął przygodę z fotografią od uwieczniania krajobrazu i architektury. Jego twórczość fotograficzna skupia się obecnie na trzech kierunkach – surrealistycznej abstrakcji, diaporamie, fotografii lotniczej. Czerpie inspiracje z malarzy surrealistów – Dalego Magrite’a, Sętowskiego, Beksińskiego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!