Naruszenie kwarantanny. Wszystkie przypadki należy zgłaszać organom ścigania

2020-03-26 13:26
Katarzyna Adamiak
2020-03-26 13:26

Każdego dnia nasi czytelnicy informują, że niektóre osoby, łamią kwarantannę domową. Co w takiej sytuacji zrobić?

Czytelnicy coraz częściej zgłaszają nam, że osoby, które powinny być w domu z powodu kwarantanny, nie przestrzegają tego obowiązku. Osoby te chodzą po ulicach i są widywane w sklepach.

Co należy zrobić w takim przypadku? O to zapytaliśmy rzecznika gryfickiej policji. – Jeżeli mamy pewność, że osoby, które są poddane kwarantannie, złamały ten obowiązek, należy zgłosić to na policję w drodze interwencji, jak również do sanepidu. Każde zgłoszenie o możliwości złamania nakazu kwarantanny będzie sprawdzone przez policjantów. Jeśli informacje te się potwierdzą funkcjonariusze poinformują o tym fakcie sanepid, który ma prawo nałożyć na taką osobę karę finansową nawet do 30 tys. złotych. Ponadto wobec takiej osoby prowadzone będzie postępowanie w sprawie o wykroczenie lub też w sprawie o przestępstwo – przekazuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz.

Na terenie powiatu gryfickiego aktualnie (dane z dziś rano) w kwarantannie domowej przebywa 114 osób. Do wczoraj funkcjonariusze stwierdzili pięć przypadków złamania kwarantanny na terenie powiatu gryfickiego. Oznacza to, że większość osób postępuje zgodnie z nałożonym na nie obowiązkiem. 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
28.06.2020 09:47

To dziwne Bo nie tak dawno zadzwoniłam na policję i jakoś do tej pory pan który lamie kwarantannę nadal to robi Po moim tel nie było nawet dodatkowej interwencji że strony policji.