Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy w Gryficach [ZDJĘCIA]

2023-05-14 20:28
Karol Szumny
2023-05-14 20:28

W Gryf Arenie zakończył się koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy. Tematem przewodnim dzisiejszego wydarzenia były pieśni o matce z okazji zbliżającego się Dnia Matki, a także patriotyczno-wyzwoleńcze jak i współczesne.

ZDJĘCIE 1 z 14

Kapela ta uznawana jest za fenomen dziedzictwa kulturowego narodu ukraińskiego. Powstała w Kijowie w 1918 roku, a w 1935 roku połączyła się z Połtawską Kapelą Bandurzystów. W 1997 roku otrzymała status „Narodowej”. Ważną cechą twórczą jest to, że wszyscy artyści śpiewają i grają na bandurach, czyli ukraińskich ludowych instrumentach muzycznych.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz, Wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak, Sekretarz Powiatu Gryfickiego Elżbieta Ziółkowska mieszkańcy powiatu gryfickiego oraz przyjaciele z Ukrainy. Starosta Ryszard Chmielowicz podziękował artystom życząc by następny koncert odbył się już przy wolnej, suwerennej Ukrainie.

tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Gryficach

Komentarze (9)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xyz

odpowiedz
15.05.2023 07:19

No tłumy przyszły az miło popatrzeć😂

Do Gryficzanin

odpowiedz
16.05.2023 14:54

Czemu sądzisz że zatakował by Polskę? Skoro wojna na Ukrainie toczy się tam naprawdę od 2014r? mamy 2023r i do tego czasu nie zrobił żadnego nalotu na Nasz kraj!!! Ty serio uważasz że Ukraina leje się za Ciebie, walczy żeby Putin nie wszedł na nasz teren? Chłopie czy ty tak na serio, powtarzasz te brednie co mówią w TV. Zobacz sobie na mapie Ukrainy gdzie toczy się wojna w jakich regionach tak naprawdę pod rosyjską granicą, reszta Ukrainy żyje normalnie. Chodzą do pracy, obchodzą święta, bawią się na imprezach. Aż tak tragicznie nie jest!!!mniej swój rozum.

Gryficzanin

16.05.2023 14:54

Uważam że nie tyle by zaatakował (przynajmniej nie od razu) co by po zajęciu Ukrainy poczuł się "mocny" (zwłaszcza jakby Zachód jak liczyła Rosja olał by temat) i by zarządał np żeby wojska NATO się wycofały z środkowej Europy. To już mogła by być dla Polski sytuacja groźna. Uważam że (oryginalny z początku 2022) plan Putina to było 1.Zajęcie Ukrainy bez większych walk - opór Ukraińców wyraźnie go zaskoczył 2.Wciągnięcie Ukrainy w swoją strefę wpływów, być może aneksja. 3.Użycie nowych terenów jako dźwigni do zwiększenia wpływów w Europie środkowej.4.Jaki byłby następny krok gdyby się Putinowi udało to łatwo można zgadnąć. Jedynie dlatego wojna jest ograniczona do wschodnich/południowych terenów Ukrainy bo Ukraincy go wyparli. Zapomniałeś jak mniej więcej rok temu wycofywali się z pod Kijowa? Celem była cała Ukraina i ustanowienie własnego marionetkowego rządu a potem jakaś forma de facto aneksji. Po to zajmuje się stolice. Ty myślisz że jakby Putin zajął Kijów to by sobie odpuścił Lwów?

Józef

odpowiedz
15.05.2023 21:47

Fajnie że zazwyczaj info jest po a nie przed wydarzeniami

Lucjan

odpowiedz
16.05.2023 13:38

Piękny występ dobra inicjatywa a komu nie odpowiada droga wolna

Sayokb

odpowiedz
15.05.2023 09:18

Tyle głupich osób w Gryficach! To nie nasza wojna. Nie są żadnymi przyjaciółmi.

Ygfd

15.05.2023 09:18

A skąd dane,że szykował się na wojnę z Polską?Z tvp?

Gryficzanin

15.05.2023 09:18

Poniekąd nasza - gdyby nie opór Ukraińców to prawdopdobnie Putin kombinował by co dalej - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Kraje Bałtyckie i Polska prawdodpobnie były by następne na liście.

Gryficzanin

15.05.2023 09:18

Oczywiście że nie wiem na 100% co we łbie Putina siedzi. I wolał bym nie testować w praktyce czy mu Ukraina wystarczy, czy może jednak pójdzie dalej. Można jedynie zgadywać na podstawie historycznych przykładów (chodźby Hitler) że tego typu "zdobywcy" nie zadowalają się niczym - atakują kolejne kraje aż natrafią na kogoś kogo nie mogą "strawić", Przed wrześniem 39 np dużo ludzi uważało że Hitlerowi wystarczy Austria/Sudety/Czechy. Potem, we Francji były głosy że wystarczy mu Polska więc nie trzeba specjalnie nam pomagać. A Hitler właściwie zatrzymal się jak natrafił na przeciwnika nie do pokonania (ZSRR i UK odpowiednio na wschodzie i zachodzie),