Najpopularniejsze oferty ubezpieczeń OC i AC w 2021 roku

2022-01-10 12:27
Redakcja
2022-01-10 12:27

Obowiązkowe OC komunikacyjne to polisa, o której powinien wiedzieć każdy właściciel pojazdu mechaniczne. Najczęściej można spotkać je w pakiecie z Autocasco. Jakie były najpopularniejsze oferty OC i AC? Czy warto kierować się rankingiem popularności? Tematyka bardzo ciekawa, którą warto przeanalizować.

Gdzie znaleźć najciekawszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych?

Wielu właścicieli chce znaleźć najtańsze OC. Nie ma się czemu dziwić. Tym bardziej, że za taką polisę ubezpieczeniową nie płaci się mało. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje tanie OC w pakiecie z AC, to powinien skorzystać z kalkulatora internetowego. Stanowi on nie lada podpowiedź dla wszystkich użytkowników.

Jakie oferty ubezpieczeniowe były popularne w 2021 roku? Oto lista:

  1. LINK4
  2. MTU24
  3. Generali
  4. UNIQA
  5. Benefia
  6. You Can Drive
  7. Interrisk
  8. Proama
  9. Wiener.

Tak, taki ranking warto wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś jest na etapie poszukiwań dobrych ubezpieczeń komunikacyjnych. Aczkolwiek, nie jest powiedziane, że ta lista w 2022 roku nie ulegnie zmianie. Wszystko bowiem zależne jest od tego, co dokładnie będą dalej zapewniać poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe swoim klientom.

Popularne oferty ubezpieczeń w 2021 roku

Warto sprawdzić, co też zdecydowało o popularności poszczególnych ofert w 2021 roku.

Dlaczego to Link4 zwyciężył? Całkiem możliwe, że przyczynił się do tego fakt udostępnienia klientom możliwości zakupu pakietów online. Klienci mogli wszystkich formalności dopełnić bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczył tylko laptop lub smartfon(!) z dobrą transmisją danych. Wraz z zakupem OC można również liczyć na BLS, czyli na Bezpośrednią Likwidację Szkody - pomocną ofertę dla wielu kierowców.

MTU24 znalazło się na drugim miejscu. Do wzrostu popularności tej marki przyczynił się także BLS. Coraz większa liczba osób docenia takie możliwości, które zapewniają szybszą wypłatę odszkodowania. MTU24 to marka, która należy do grupy Ergo Hestia. Polisy ubezpieczeniowe można również zakupić online.

Generali to jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, od wielu lat istniejące na rynku, zapewniające pakiet benefitów swoim klientom. Wśród takich dodatkowych promocji znaleźć można ofertę zakupu produktów samochodów w niższej cenie u niektórych partnerów. Również kierowcy, posiadający prawo jazdy dłużej niż 10 lat, mogą liczyć na program premiowy. Fakt, że Generali znalazło się jedynie na trzecim miejscu spowodowane jest tym, iż nie bierze ono udziału w BLS. Chociaż nie wiadomo, czy w przyszłości się to nie zmieni.

UNIQA oferuje 15% zniżki przy zakupie ubezpieczenia przez Internet. Nie lada promocja dla wielu właścicieli pojazdów mechanicznych. Dodatkowo można było liczyć na takie promocje, jak 5% zniżki na ubezpieczenie samochodu w przypadku posiadania ubezpieczenia nieruchomości. Warto dodać, że jest to towarzystwo, które połączyło się z AXA. Na ich plus świadczy fakt, że biorą oni udział w systemie BLS.

Benefia należy do austriackiej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. Nie jest aż tak znana, ale oferuje niezwykle atrakcyjne ceny za poszczególne pakiety ubezpieczeń. I to jest jedna z tych przeważających rzeczy, dzięki czemu Benefia tak wysoko znalazła się w rankingu. Nie można bowiem liczyć tutaj na żadne dodatkowe benefity.

You Can Drive to kolejna marka Ergo Hestii. Zdobyła zaufanie tym, że w dużej mierze swoją ofertę kieruje do kierowców poniżej 30 roku życia. Tych obecnie nie brakuje. Uczestniczą oni w systemie BLS. Młodzi kierowcy nie mogą jednak liczyć na żadne dodatkowe benefity.

Oto skrót najważniejszych ofert, które zwojowały rynek w 2021 roku. Nie można jednak zapomnieć, że wszystko może się zmienić w bardzo szybkim tempie. W szczególności, że pozostałe towarzystwa ubezpieczeniowe będą starały się przebić ofertę swojej konkurencji. Po to, aby móc znaleźć się w rankingu najpopularniejszych ofert w 2022 roku.

Decydując się na zakup pakietu OC i AC należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę cenową.