Nadmorska Kolej Wąskotorowa komentuje wczorajszą kolizję

2023-07-20 13:22
Karol Szumny
2023-07-20 13:22

„Pociąg to ogromna masa w ruchu, która na zatrzymanie – od momentu nagłego hamowania – potrzebuje nawet do 1200 metrów” – przestrzega Nadmorska Kolej Wąskotorowa w facebookowym wpisie. Do niebezpiecznego zdarzenia na torach doszło wczoraj około 16.

fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

W środę około godziny 16 na przejeździe kolejowym w Niechorzu doszło do zderzenia pociągu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało i tym razem skończyło się na uszkodzeniach osobowego Citroena.

Czytaj więcej: Wąskotorówka zderzyła się z samochodem osobowym

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że zawiniła kierująca samochodem, która nie zachowała ostrożności przy przejeździe kolejowym i zatrzymała się za blisko torowiska.

Do wczorajszego zdarzenia odniosła się Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

„Pociąg to ogromna masa w ruchu, która na zatrzymanie – od momentu nagłego hamowania – potrzebuje nawet do 1200 metrów. Nie zawsze kierowcy zdają sobie z tego sprawę, dojeżdżając do przejazdu kolejowego” – czytamy w facebookowym wpisie.

„Pomimo wielu kampanii na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, co roku wciąż dochodzi do wypadków, które w większości przypadków spowodowane są przez nieostrożność kierowców i ignorowanie znaku drogowego B20, popularnego stopu” – dodano.

Przypomnijmy, że znak B-20 „stop” oznacza: zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem przejazdu; oraz obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.

„Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku – w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem” – czytamy na stronie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!