Zauważyły i ugasiły ogień w lesie. "Dobrze, że mamy takich przyjaciół lasu"

2020-11-25 18:28
Tomasz Krupecki
2020-11-25 18:28

Mieszkanka Gryfic wraz ze swoją córką zauważyła ogień w lesie. Nie czekając na przyjazd służb sama ugasiła pożar. Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice spotkał się z bohaterkami, aby osobiście podziękować i wręczyć upominek.  

 

Dwa tygodnie temu, ktoś bez zgłoszenia w Nadleśnictwie zrobił sobie ognisko w lesie i pozostawił ogień bez ugaszenia. Wiatr spowodował, że ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Na szczęście pożar zauważyła mieszkanka Gryfic, która spacerowała nieopodal wraz ze swoją córką. Nie zastanawiając się ani chwili rozpoczęła gaszenie pożaru własnymi rękoma i gaśnicą samochodową.

Dziś (25.11.) nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak podziękował odważnym mieszkankom naszego miasta za odpowiedzialną i godną podziwu postawę. "Dobrze, że mamy takich przyjaciół lasu" - powiedział podczas dzisiejszego spotkania nadleśniczy Pietrzak.

Komentarze (7)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ewa

odpowiedz
25.11.2020 22:14

Brawo!!!! Niektórzy to pewnie by zaraz nagrali telefonem zamiast gasić. Jeszcze raz brawo za świetną postawę

Steve

odpowiedz
26.11.2020 16:55

Ugaszenie ognia w miejscu wyznaczonym do tego celu? wtf.... I Pan lesniczy gwiazdor internetu.

smutno

26.11.2020 16:55

Bardzo smutno ,że taka pozytywna postawa musiała się spotkać z hejtem.W celu wyjaśnienia ogień wydostał się z miejsca na ognisko i rozprzestrzenił się na ściółkę i liście.Piękna postawa godna naśladowania ale widać ,ze niektórzy nie mogą żyć bez złośliwych ,nieprawdziwych uwag.

Lidka

26.11.2020 16:55

Steve miejsce wyznaczone jest do celów rekreacyjnych, aby móc z niego korzystać trzeba otrzymać zgodę takie jest prawo i trzeba być za to odpowiedzialnym a nie pozostawić zapalone ognisko i pójść sobie jakby nigdy nic. Tylko imbecyle w ten sposób się zachowują. Ty chyba nie wiesz co to jest za poruszenie ogniem, nawet w miejscu dozwolonym. Ludzie myślą że wszystko im wolno pozostawienie nie ugaszonego ogniska gdzie jest masę liści i z tego co widać było dość sporo drewna mogło doprowadzić w taką pogodę do zapalenia lasu no ale ty mądrzejszy i nie obrażaj leśniczych oni wykonują kawał dobrej roboty. Gratulacje dla Pani i córki a tym idotom nie się Pani nie przejmuje ludzie są zawistni i zazdrośni.

Marek

odpowiedz
26.11.2020 22:03

Ten Pan zna wielu ludzi którzy się bardziej przysłużyli w lasach. Ale nigdy tego nie docenia. Gdy można zrobić z tego szum i pokazać, zrobić w około siebie taka medialna skocznie do góry wtedy zawsze jest na 1 miejscu.

Pracownik

26.11.2020 22:03

Marku Czy to ty donosiłeś do byłego nadleśniczego😁😁😁😁😁 Dla tego byłeś doceniany😉😉😉😉 Ten Nadleśniczy docenia za pracę😊😊😊

brawo za postawę obywatelską,naprawdę

odpowiedz
25.11.2020 23:54

a las i tak wytną bo kasa dla rydzyka potrzebna. Wszystko wkoło wycinają i pieprzą że nasadzenia robią. Zobaczcie ludzie co dzieje się przy drogach,jak wycinają nam lasy. To jest koszmar co zostawią przyszłym pokoleniom. Nawet Liga Ochrony Przyrody to chyba jakaś fikcyjna jest. Niedługo betonoza kompletna nastanie bo wszystkie stare drzewa wytną. Ta pani którą dzisiaj podziwiają i jej dziękują zobaczy co zrobią z tym lasem ci co dziś dziękują. Najgorsze że jest na to przyzwolenie. Te wszystkie śmieszne akcje, typu jedno drzewo dla dziecka które się urodziło to jest sympatyczna ściema. Ilość drewna wywożona dziennie przez Gryfice jest duża, nie widzę wszystkiego bo nie wysiaduję w oknie. Pozdrawiam serdecznie panią i pani córkę. A swoją drogą portal mógłby zająć się sprawami lokalnymi a nie powielaniem tego co wszyscy wiedzą i co rządzący bredzą,bo tego jest dość w radiu i tv.Brakuje mi informacji jak można się skontaktować z radnymi czy burmistrzem,czy ktoś w ogóle słucha mieszkańców,czy okopał się jak sejm. Ten portal jest tylko dla Morawieckiego i Łąckiego i Dudy ? Sądząc po zdjęciach to zatrudniacie młodych ludzi i dziwi mnie że powielacie pierdoły. Naprawdę nie ma w Gryficach ludzi z jakąś pasją,ciekawych. W kulturze też nic ciekawego się nie dzieje? Bida , naprawdę tylko Morawiecki został ? Jego wszędzie jest za dużo. Zajmijcie się lokalnymi sprawami,nie wszyscy żyją wielką polityką.