Nadchodzi Mundial w Katarze - szanse reprezentacji Polski na awans z grupy

2022-11-02 15:39
Redakcja
2022-11-02 15:39

Mundial w Katarze nadchodzi wielkimi krokami, a do pierwszego meczu Polaków (22 listopada) pozostały około 3 tygodnie. Jak na ten moment kształtują się szanse reprezentacji Polski na awans z grupy? Szukając odpowiedzi bierzemy pod uwagę  kursy bukmacherów.

Czy Polska wyjdzie z grupy na mundialu? - kursy bukmacherów

Mistrzostwa Świata 2022 to pierwszy mundial, który odbędzie się w trakcie sezonu, co z pewnością będzie bardziej wymagające dla piłkarzy, którzy nie będą mieli możliwości odbycia okresów przygotowawczych przed imprezą. Jak w takiej sytuacji wyglądają szanse Polaków na wyjście z grupy, w której znalazły się również reprezentacje Argentyny, Meksyku oraz Arabii Saudyjskiej? Otóż bukmacher ETOTO ocenia w tej chwili, że reprezentacja Polski awansuje do kolejnej rundy z drugiego miejsca w grupie, a aktualny kurs na takie zdarzenie wynosi 5,50 złotego. Kurs na wyjście z grupy Argentyny to obecnie jedynie 1,40 złotego, co stawią tę reprezentację w roli zdecydowanego faworyta. Za wyjście z grupy Meksyku bukmacher płaci 5,75 złotego, a w przypadku Arabii Saudyjskiej aż 23 złote za każdą postawioną złotówkę.

Meksyk vs Polska - mecz o awans?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska o drugie miejsce w mundialowej grupie powinna walczyć z Meksykiem. Będzie to zarazem pierwszy rywal Polaków na Mistrzostwach Świata, w związku z czym zwycięstwo znacznie zwiększy szanse na awans. O tym, jak ważne jest zwycięstwo w pierwszym meczu na wielkiej imprezie, przekonaliśmy się na EURO 2016, kiedy to w pierwszym grupowym meczu Polska pokonała Irlandię Północną 1:0. Czy można liczyć na powtórkę tego wyniki w meczu z Meksykiem? Oczywiście, że tak, ponieważ biorąc pod uwagę indywidualności, reprezentacja Polski jest znacznie silniejsza niż rywal z Ameryki Południowej. Barcelona, Juventus, czy Napoli to jedne z najlepszych klubów na świecie, a Polacy stanowią ważne elementy tych zespołów. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę z faktu, że indywidualności nie grają, a w piłce nożnej liczy się przede wszystkim drużyna, jednak w kluczowym momencie nasze gwiazdy powinny być w stanie przesądzić o wyniku meczu.

Polska vs Argentyna, czyli Robert Lewandowski vs Leo Messi

O ile mecz z Meksykiem może przesądzić o tym, która z reprezentacji zajmie drugie miejsce w grupie, a Arabia Saudyjska wydaje się rywalem do pokonania, to kibiców najbardziej interesuje starcie z Argentyną. Jest ono zapowiadane jako pojedynek Roberta Lewandowskiego z Leo Messim, czyli dwóch piłkarskich gigantów, którzy w piłce reprezentacyjnej nie mogą czuć się do końca spełnieni. Lewandowski z reguły zawodził bowiem na dużych imprezach, a Messi nigdy nie zdobył złota, mimo iż występuje w naszpikowanej gwiazdami reprezentacji Argentyny. Mistrzostwa w Katarze powinny być więc dla obu z nich ostatnim mundialem, a także okazją dla Lewandowskiego na odegranie się za kontrowersyjne przyznanie Messiemu Złotej Piłki w 2021 roku.

Podsumowując, należy stwierdzić, że Katar 2022 to Mundial, jakiego jeszcze nie było. Wystąpią na nim Polacy, którzy według bukmacherów powinni rozegrać więcej niż 3 grupowe spotkania.

 

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

piotr

odpowiedz
03.11.2022 15:02

Szansa jest i trzeba grać.