Nadchodzą wichury. Strażacy gotowi na walkę z żywiołem

2023-02-17 10:35
Karol Szumny
2023-02-17 10:35

Najbliższej nocy będzie wiać bardzo silny wiatr. Na wybrzeżu jego prędkość przekroczy 120 km/h. Możemy spodziewać się powalonych drzew oraz przerw w dostawie prądu. Strażacy są gotowi na walkę z żywiołem.

IMGW wydał dla powiatu gryfickiego trzeci, najwyższy stopień zagrożenia. Wiatr może wiać w porywach nawet do 100 km/h w głębi lądu, a na wybrzeżu do 125 km/h. Będzie to pracowita noc dla strażaków, którzy spodziewają się licznych interwencji.

- Sprawdzamy, czy sprzęt jest gotowy do użytku, ostrzymy piły, pilarki, przygotowaliśmy również paliwo na zapas. Wozy również są zatankowane do pełna. Na resztę będziemy reagować na bieżąco. Jeżeli będzie potrzeba zwiększenia stanu osobowego, to Komendant również może podjąć taką decyzję – mówi kpt. Łukasz Góralski – rzecznik prasowy PSP Gryfice.

Jak zachować się podczas wichury?

- Podczas wichur najważniejsze jest, by pozostać w bezpiecznym miejscu. Starajmy się nie opuszczać naszych domów bez potrzeby. Naładujmy telefony, zaopatrzmy się w wodę i najpotrzebniejsze rzeczy w razie braku prądu. Należy zabezpieczyć też luźne przedmioty znajdujące się na terenie naszych podwórek czy balkonów – zaleca strażak.

Czytaj również: IMGW wydał najwyższy stopień zagrożenia! Nadchodzą silne wichury!

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Stefan

odpowiedz
17.02.2023 18:52

Jak pewien radny nie zgodził się na zakup wozu bojowego to czym mieli wyjechać?

Janusz

17.02.2023 18:52

mają nowy wóz. I to nie wina radnego tylko pijanego Józka który chciał z kieszeni wyciągnąć 1,5 miliona

Mateusz

odpowiedz
17.02.2023 14:22

Oby mrzeżyno wyjechało bo ostatnio mają z tym problem