Na podwójnym gazie i z dożywotnim zakazem prowadził samochód

2020-05-26 17:57
Katarzyna Adamiak
2020-05-26 17:57

38-latek kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu, na dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych, bez wymaganego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego pojazdu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek (25.05.) w godzinach popołudniowych policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca Gminy Płoty. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,44 promila alkoholu.

- Jak się okazało, mężczyzna kierował Oplem pomimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, który nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego - przekazuje podkom Zbigniew Frąckiewicz z KPP w Gryficach. 

38-latek trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyśpieszonym odpowie przed Sądem Rejonowym w Gryficach.

Za przestępstwo złamania zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa m.in. za brak ważnego ubezpieczenia OC, oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. O jego losie zdecyduje sąd.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Adam

odpowiedz
26.05.2020 18:25

Brawo policja,takich ludzi powinniście łapać.

Mietek

odpowiedz
27.05.2020 14:10

Dożywocieeeee ! Mu dajcie ... Państwo policyjne . To to może i dobrze ze takich łapią ale oglądamy od kilku lat że policja robi się ''za mocna'' i nie służy obywatelą tylko ich zastrasza powoli .