Na Festiwal wejdzie 20 tys. osób! Pol & Rock dla zaszczepionych

2021-06-10 10:28
Redakcja
2021-06-10 10:28

Fani Pol’and’Rock Festival spotkają się w ostatni weekend lipca na płycie lotniska Makowice-Płoty. Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24 zaznaczył, że wydarzenie będzie otwarte dla 20 tysięcy osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. – Jest pandemia, ale są przepisy, które wyraźnie mówią, jak możemy zorganizować koncert – przypomniał prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

27. edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się po raz pierwszy w Makowicach w województwie zachodniopomorskim. Dotychczas jedna z największych imprez muzycznych w Europie odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. – Jest pandemia, ale są przepisy, które wyraźnie mówią, jak możemy zorganizować koncert. Jesteśmy po bardzo dobrym spotkaniu w Szczecinie w urzędzie wojewody. Dodam, że było to spotkanie bardzo konstruktywne – powiedział TVN24 Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizującej festiwal.

Owsiak wyraził zadowolenie, że prowadzone rozmowy dotyczyły organizacji festiwalu. – Rozmawialiśmy o tym, jak to zrobić najbardziej bezpiecznie – zaznaczył. Na płycie byłego wojskowego lotniska Makowice-Płoty, które obecnie znajduje się w prywatnych rękach, organizatorzy będą musieli od podstaw wybudować całe festiwalowe zaplecze. Owsiak zaznaczył, że największym obecnie wyzwaniem jest dostarczenie do tego miejsca wody oraz wywiezienie nieczystości.

– Określiliśmy ten festiwal na 20 tysięcy osób, bo tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić komfort – powiedział. – Nikt nam nie stawiał bariery, że może to być 40 tysięcy czy 100 tysięcy osób. 20 tysięcy osób to jest ogromne wyzwanie – dodał. Owsiak wyjaśnił, że do festiwalowej publiczności skierowane zostało pytanie, czy woli festiwal dla 250 osób, czy dla 20 tysięcy osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Mówił, że decydując się na dwudziestotysięczną publiczność, należy spełnić „warunki, które dzisiaj są bardzo wyraźne”. – Osoby muszą być zaszczepione, musimy się zarejestrować, teren musi być ogrodzony – wyliczał.

– Ogromna większość fanów festiwalu odpowiedziała: dobra, szczepimy się, rozumiemy taką ideę, przyjeżdżamy. Jesteśmy na to przygotowani – wyjaśnił. Owsiak zapowiedział, że od wtorku 27 lipca będzie można już przyjeżdżać na teren festiwalu, który potrwa od 29 do 31 lipca. – 12,5 tysiąca wejściówek rozeszło się bardzo szybko. 7,5 tysiąca szykujemy na przyszły tydzień – dodał.

Szef WOŚP zaznaczył również, że transmisję z festiwalu będzie można śledzić w internecie. Zwrócił uwagę, że grupa tysiąca osób będzie odpowiedzialna za przygotowanie sceny, oświetlenia i nagłośnienia. Idea organizacji festiwali muzycznych i koncertów tylko dla osób zaszczepionych nie wszystkim się podoba. W sobotę zespół Kult opublikował oświadczenie, w którym poinformowano, że „grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni”.

– Trudno, to jest wybór zespołu – skomentował tę decyzję Owsiak. – Ja tylko przypominam, że zespół ma komfortową sytuację, bo przyjeżdża na gotowe. To organizator musi przygotować cały festiwal. Rozumiem, że zespół Kult wydał takie oświadczenie, nawet w pewnym momencie powiedziałem: „brawo, dla Kultu, walczcie o to”, ponieważ uważamy, że samo przetestowanie wystarczyłoby. Jesteśmy na to przygotowani, że oprócz szczepienia wszyscy przejdą testy. Zabukowaliśmy już 25 tysięcy testów – powiedział. Szef WOŚP zaznaczył, że prywatnie jest zwolennikiem szczepień i „nie powinno się z tym dyskutować”. – Sytuacja jest, jaka jest. Festiwal nie jest dla jednego zespołu, ale dla ponad 30 zespołów, jest dla publiczności – dodał.

Pol’and’Rock Festival (do 2017 roku impreza nazywała się Przystanek Woodstock) to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń muzycznych w Polsce. Jest organizowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki środkom od sponsorów, sprzedaży gadżetów i darowizn. W założeniu impreza, która przez organizatorów określana jest mianem „najpiękniejszego festiwalu świata”, jest podziękowaniem dla wolontariuszy za pomoc w zbieraniu pieniędzy podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zeszłoroczna edycja odbyła się w sieci. Miłośnicy muzyki pod sceną pojawią się pierwszy raz od lata 2019 roku.

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

he he

odpowiedz
10.06.2021 10:37

20 tys. już to widzę ....

stąd

odpowiedz
10.06.2021 10:59

Owsiak zgodny z rządem - sczepcie się , bo.... będziecie dyskryminowani . Komuna zawsze razem .

Płoty wiocha

odpowiedz
10.06.2021 12:58

Ludzie z płot, nie wszyscy, ale nie nadają sie do życia . Zacofanie, przeżywa trzęsienie ludźmi na mszach, kler na pierwszym miejscu, urzędy na usługach kościoła. Plotkarskie miasteczko i zabobonni ludzie, przestępczość i roszczeniowosc motłochu. Mobbing w szkole podstawowej, podrywanie cudzych żon i romansidła, pijaństwo i uważanie się za lepszych bo na stanowisku po znajomości. Żenada. Koncert nie zostanie przez takich zrozumiany bo co ksiądz grubas powie na mszy

ewa

10.06.2021 12:58

Zawsze można zmienić adres.

11.06.2021 08:11

I co Jureczek taki antysystemowy? Haha... przecież na koncerty będzie można chodzić nawet bez szczepień przyb pewnych limitach a Jureczek niet . Akcja segregacja. A niezaszczepieni zrobią sobie drugą wioske namiotowa po lasach i w połzwierzecych warunkach będą koncerty oglądać z drzew. Brawo dla organizatorów. Przegieliscie Paulusa dalej niz pis.

J

11.06.2021 08:11

Owsiak się sprzedał

noo

odpowiedz
10.06.2021 19:04

i zaczęła się dyskryminacja.Faszyzm i Nazizm tak samo się zaczynały-pamiętajcie. Ciekawe jakie naszywki dostaną niezaszczepieni-przecież muszą być jakoś widoczni na ulicach...

Marchewczyka

10.06.2021 19:04

Marta... jak byś uważał na lekcjach historii to byś wiedział, że po dojściu do władzy przez nazistów na ulicach niemieckich miast pojawiały się plakaty propagandowe głoszące jakoby Żydzi roznosili dżumę i wszy. Czym to się różni od obecnej sytuacji? Propaganda usilnie wszystkim wmawia, że niezaszczepieni to potencjalne bomby biologiczne. A co Owsiaka... to czy ktoś nadal ma wątpliwości jakiego pokroju to człowiek?

J

10.06.2021 19:04

Masz rację zaczęło się

Marta

10.06.2021 19:04

Noo czas zmienić lekarza bo oszukuje Cię. Co Ty wypisujesz? Ubliżyłeś ofiarom Nazizmu i Faszyzmu! Na lekcjach historii stałeś do kasy w Biedronce? LITOŚCI!

Jaja...

odpowiedz
11.06.2021 06:56

Dyskryminacja i tyle.👎🖕

10.06.2021 13:29

Normalne nawet taką imprezę potrafią zepsuć

GRAFF

odpowiedz
11.06.2021 07:02

DYSKRYMINACJA I JAKIE PRZEPISY ???P. OWSIAK WLEWO CZY W PRAWO CO

Juhgk

odpowiedz
12.06.2021 17:51

Należy pamiętać, że jedna wejściówka 49zl=1 test. Każde wyjście i ponowne wejście to kolejny test i 49zl. Nawet dla zaszczepionych. Jakaś głupota.

Antyjełop

odpowiedz
12.06.2021 20:17

Hasło Owsiaka ròbta co chceta już jest nieaktualne, bo stawia warunki wejścia na festiwal. Czyli wchodzą zaszczepieni. Zaczyna się jakaś paranoja. Testy by zupełnie wystarczyły.