Mogą skuteczniej ratować zdrowie i życie – Torba R1 dla ochotników

2020-09-16 14:29
Katarzyna Adamiak
2020-09-16 14:29

W gryfickiej siedzibie KRUS odbyło się uroczyste przekazanie zestawów ratownictwa przedlekarskiego dla czterech jednostek OSP z terenu województwa zachodniopomorskiego. W naszym powiecie wsparcie otrzymali druhowie z OSP Brojce.

ZDJĘCIE 1 z 7

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Koszalinie, Jan Górski przekazał strażakom ochotnikom z terenu województwa zachodniopomorskiego zestaw ratownictwa przedlekarskiego zakupiony ze środków Funduszu Prewencji Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Przekazanie sprzętu jednostkom OSP Brojce, OSP Bagna, OSP Lubczyna oraz OSP Mieszkowice odbyło się dziś w placówce Terenowej KRUS w Gryficach, w obecności jej kierownika Remigiusza Kulki oraz zastępcy komendanta PSP w Gryficach Artura Rogińskiego.

- Na strażakach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Wasza praca, która cieszy się szczególnym zaufaniem społecznym, nie ogranicza się do gaszenia pożarów. To także wypadki komunikacyjne i inne zdarzenia. Dlatego też cieszymy się, że możemy wam te torby przekazać. Chcemy, żeby wam służyły, choć chciałoby się, żeby służyły jak najrzadziej, ale za to efektywnie mówił do strażaków dyr Jan Górski.

Zestaw ratownictwa przedlekarskiego przeznaczony jest dla przeszkolonych strażaków-ratowników. W jego skład wchodzą m.in.: materiały opatrunkowe, worki resuscytacyjne, kołnierz ortopedyczny, opatrunki hydrożelowe, koc termiczny, rurki ustno-gardłowe, nożyczki ratownicze i latarka. Strażacy z zadowoleniem przyjęli zestaw przedlekarski.

- To dla nas ważne wsparcie. Mamy dwa samochody pożarnicze i dwie torby, ale tylko jedna jest kompletna. Teraz oba nasze pojazdy będą w nie wyposażone, a to jest bardzo istotne, bo w naszej pracy wyjeżdżamy zarówno do wypadków przy pracach polowych, jak i komunikacyjnych – mówi Andrzej Żurek prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Brojcach.

Ze wsparcia dla druhów z Brojc zadowolony jest też zastępca komendanta PSP w Gryficach. Jak mówi Artur Rogiński strażak, posiadając taką torbę, może w każdej chwili może założyć ją na plecy i udać się z pomocą do osoby poszkodowanej i zabezpieczyć ją do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Przekazane dziś zestawy są kolejnymi, jakie otrzymały jednostki OSP w zachodniopomorskim. W czerwcu tego roku torby przedlekarskie trafiły do jednostek OSP w Dygowie, Piotrowicach, Stojkowie oraz Siemyślu. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!