Modne warstwy, czyli jak ubierać się zimą

2023-12-16 15:02
Artykuł partnera
2023-12-16 15:02

Ubiór na cebulkę, to modny i szalenie stylowy sposób na okiełznanie grubych swetrów i… zimowych chłodów. Kilkuwarstwowe zestawy perfekcyjnie chronią przed niskimi temperaturami i (prawidłowo zbudowane!) pozwalają zachować swobodę ruchów. Zobacz, w jaki sposób łączyć kolejne elementy garderoby, żeby zapewnić sobie doskonały wygląd.

Ubiór na cebulkę - czym jest? Dlaczego jest tak popularny?

Ubiór na cebulkę znamy wszyscy. To nic innego, jak zestaw złożony z kilku warstw ubrań, których zadaniem jest zapewnienie Ci oczekiwanego komfortu termicznego poprzez możliwość dostosowania stylizacji do panujących warunków atmosferycznych. Stylizacje warstwowe genialnie sprawdzają się zwłaszcza wiosną i jesienią, jednak wiele kobiet nie rezygnuje z nich także zimą: możliwość zdjęcia jednej warstwy (lub założenia dodatkowej) bez konieczności rezygnacji ze stylowego wyglądu jest bardzo kusząca.

Jak wygląda klasyczna stylizacja na cebulkę? Najczęściej jest złożona z trzech warstw, z których żadna nie jest przypadkowa: pierwsza (podstawowa) pozostaje najbliżej ciała, powinna więc być oddychająca. Kolejna warstwa, to warstwa izolacyjna, odpowiedzialna za trzymanie ciepła. W tym przypadku świetnie sprawdzi się sweter damski. Ostatnią warstwą jest warstwa wierzchnia (kurtki damskie zimowe lub płaszcze). W zimowych look’ach może być uzupełniona o miękkie, otulające dodatki.

Jak modnie nosić warstwy? Wskazówki

Jak budować kilkuwarstwowe stylizacje, żeby uniknąć tzw. efektu bałwanka? Należy zadbać o właściwe proporcje zestawu, ale nie tylko. Kluczem do sukcesu jest troska, żeby całość była spójna i przemyślana. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich elementów takiej stylizacji może być kolor, faktura albo określony styl lub modowe wariacje na jego temat. 

Ciekawym trendem (szczególnie popularnym wśród zwolenniczek warstw) są total look’i, czyli zestawy wykorzystujące różne odcienie jednego koloru. Coraz więcej mówi się także o stylu athleisure, łączącym sportową wygodę i nowoczesną miejską elegancję.

Modne i praktyczne stylizacje warstwowe - inspiracje dla Ciebie 

Jak przetrwać zimę w dobrym stylu? Postaw na stylizacje warstwowe i zachwycaj starannie skomponowanym lookiem. Zobacz najciekawsze inspiracje sezonu. Pamiętaj, że proponowane elementy możesz zestawiać w dowolny sposób. Obecnie na topie jest kreatywność. 

Klasyka w modnej odsłonie

 

Paski znają już wszyscy: klasyczny wzór w zestawieniu z nowoczesną formą pozwala otrzymać oszałamiający rezultat. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet ubrania w uwielbiany print wykorzystuje w stylizacjach warstwowych. Sweter damski w paski genialnie prezentuje się z każdym dołem (bez względu na kolor i fason) i stanowi doskonałą bazę dla dodatków i akcesoriów i może być noszony również w bardziej eleganckich zestawach. Jeśli wybierzesz model oversizowy lub szalenie modny krótki sweterek typu crop top, zyskasz jeszcze więcej możliwości stylizacji. 

Jeansy cargo - dół, który pozwala na więcej

W stylizacjach na cebulkę nie można zapominać o odpowiednim dole. To właśnie on decyduje o ostatecznym charakterze każdej stylizacji. Jeśli wybierzesz jeansy damskie cargo, zyskasz genialną bazę dla modnych luźnych zestawów. To fason, który dobrze będzie prezentował się w towarzystwie kurtek typu puffer.