Modernizacja boiska w Mrzeżynie coraz bliżej

2020-08-10 9:05
Adam Litwinowicz
2020-08-10 9:05

W miniony piątek, 7 sierpnia w trzebiatowskim ratuszu podpisano umowę o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim, reprezentowanym przez Annę Bańkowską – Członka Zarządu WZ oraz Stanisława Wziątka – Członka Zarządu WZ a Beneficjentem - Gminą Trzebiatów, reprezentowaną przez Józefa Domańskiego – Burmistrza Trzebiatowa.

Gmina Trzebiatów w lutym 2020 r. złożyła wniosek i otrzymała dotację w wysokości 19 tys. zł na modernizację i doposażeniu boiska w sportowego w Mrzeżynie.  Planowany koszt zadania wynosi 39 944 zł. Realizacja inwestycji do listopada 2020 r. Zadanie obejmuje wykonanie prac polegających na dostawie i montażu  15 kompletów siedzisk (4 sztuki siedzisk w każdym zestawie) i utwardzeniu terenu kostką brukową. Płyta boiska jest przygotowana do gry, a boisko prawie w całości jest ogrodzone, pozostało do wykonania około 60 m ogrodzenia. Montaż siedzisk niewątpliwie  podniesie komfort kibiców oraz rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych. Powstała infrastruktura przeznaczona będzie dla wszystkich osób chcących prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia. 

Po realizacji inwestycji obiekt będzie utrzymywany przez Zarząd Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie. Modernizacja boiska stanowi kolejny etap poprawy ogólnej sprawności fizycznej mieszkańców gminy, gdyż zarówno gmina jak i sołectwa od kilku lat sukcesywnie uzupełniają infrastrukturę sportową związaną z aktywną formą wypoczynku a województwo zachodniopomorskie udziela pomocy finansowej, dzięki której możliwe jest zrealizowanie większego zakresu rzeczowego i ilości obiektów sportowych.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Violetta

odpowiedz
13.08.2020 09:51

Gmina w ruinie, a ten modernizuje boiska, jaki zadowolony! Modernizuj most przy dworcu kolejowym, zasyp wreszcie lej przy kościele NMP, zrównaj z ziemią ruiny po starym szpitalu. Zmarnowana kadencja, co zrobić-demokracja. Ile mu jeszcze zostało?

Leszek

odpowiedz
10.08.2020 22:27

Aż Grześ pękał że śmiechu.

Adam

odpowiedz
14.08.2020 11:24

Nie chcę być złośliwy, ale kto wybrał tego człoweka na burmistrza?