Młoda krew przejmie samorządy? Oto najmłodsi kandydaci do rad gmin i powiatu!

2024-03-19 17:56
Karol Szumny
2024-03-19 17:56

Zbliżają się wybory samorządowe. Do rad gmin i powiatu ubiegać się będą nie tylko doświadczeni samorządowcy, ale również kandydaci, którzy dopiero wchodzą w świat lokalnej polityki. Czy młoda krew przejmie samorządy?

Łącznie 180 kandydatów będzie się ubiegać o miejsce w składzie Rady Powiatu Gryfickiego. To nie tylko doświadczeni samorządowcy, ale również kandydaci, którzy dopiero wchodzą w świat lokalnej polityki.

Najmłodszym z nich jest mieszkaniec Rzęskowa (gm. Gryfice) – Krystian Wałęga (lat 22) – z KWW Powiat i Gmina Jedna Rodzina, który ubiega się o mandat radnego powiatowego z okręgu nr 1.

W przypadku kandydatów do rad Rady Miejskiej czy Gminy, najmłodszego z nich możemy znaleźć w KKW Trzecia Droga-PSL2050 Szymona Hołowni. Mieszkanka Borzyszewa (gm. Gryfice) – Natalia Jędraszek (lat 20) – ubiega się o mandat radnej Rady Miejskiej w Gryficach z okręgu nr 3.

Na szczeblu wojewódzkim o mandat radnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z okręgu nr 4 ubiega się mieszkanka Płotów – Justyna Piszczek (lat 21) – z KW Normalny Kraj.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!