Minister Marek Gróbarczyk w powiecie gryfickim. Było o programie antysuszowym i wyborach

2020-06-15 19:39
Katarzyna Adamiak
2020-06-15 19:39

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odwiedził dziś powiat gryficki. Na trasie Marka Gróbarczyka były Gryfice i Brojce.

ZDJĘCIE 1 z 7

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej najpierw odwiedził Gryfice, gdzie wraz z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz mieszkańcami spotkał się na Placu Zwycięstwa. Kilkadziesiąt minut później pojechał do Brojc, aby tu porozmawiać z władzami gminy i rolnikami. Wizyta w obu miejscowościach odbyła się w kontekście zbliżających się szybkimi krokami wyborów prezydenckich, a także prowadzonych przez rząd działań antysuszowych. 

- Przygotowaliśmy program z zakresu retencji korytowej. Dla miejscowości takich jak Gryfice czy Trzebiatów duże znaczenie mają przede wszystkim mniejsze inwestycje, które muszą być zrealizowane. Na terenie powiatu gryfickiego najważniejsza jest głównie rzeka Rega oraz odtwarzanie obszarów retencyjnych, czyli zbiorników, które bezwzględnie wysychają – mówił szef resortu. Wśród ważnych zadań Marek Gróbarczyk wyliczył odbudowywanie drobnej retencji korytowej poprzez budowę zastawek, jazów i wszystkich urządzeń podnoszących poziom wody, na które rząd planuje w tym roku przeznaczyć ponad 150 mln złotych.

Minister Gróbarczyk wspomniał też o Programie Retencji Wody, który jak powiedział szef resortu, są nie mniej ważne, jak te które są potrzebne rolnikom i gospodarce rolnej. Dzięki specustawie, która wkrótce trafi pod obrady rządu, w ciągu 7 lat mają zostać zrealizowane działania, które o 15 proc zwiększą retencjonowanie wody. Na inwestycje związane z tym programem rząd planuje przeznaczyć 10 mld złotych.

Podczas dzisiejszych spotkań, Marek Gróbarczk podkreślał również, że tylko ponowny wybór Andrzeja Dudy na najważniejszy urząd w państwie, jest gwarancją, na to, że prowadzone przez rząd działania antysuszowe oraz inne będą mogły być dalej realizowane. 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Igor

odpowiedz
16.06.2020 15:39

A co tu komentować, słów szkoda i czasu. Tylko Szymon Hołownia!

16.06.2020 21:36

No jeśli minister nie jest w stanie realizować swoich zadań bez partyjnego prezydenta to lichy z niego minister

Ewa

odpowiedz
17.06.2020 08:19

Cel jego przyjazdu? Obiecać i okłamać. Na tyle ich stać.

16.06.2020 00:09

Końcówka najlepsza... Tyłka PAD nas uratuje. Hahaha