Mimo epidemii spotykają się towarzysko, grillują i łamią kwarantannę … 

2020-04-09 14:21
Katarzyna Adamiak
2020-04-09 14:21

Pomimo wprowadzonych obostrzeń i licznych zakazów, nie wszyscy się do nich stosują. Nie brakuje takich, którzy łamią kwarantannę, lub grillują ze znajomymi.

Od czasu wprowadzenia nowych zasad i restrykcji dotyczących gromadzenia się osób, policjanci mają pełne ręce roboty. Poza codziennymi obowiązkami monitorują ulice, parki i inne miejsca, które w dobie epidemii koronawirusa są zamknięte. Podczas takich patroli ujawniają osoby, które nie przestrzegają wprowadzonych zakazów.

Każdy przypadek łamania zakazów, jak przekazuje rzecznik prasowy gryfickiej policji, rozpatrywany jest indywidualnie. Oprócz pouczeń czy zwrócenia uwagi, funkcjonariusze nakładają mandaty karne. Dotyczy to tych, których zachowanie jest szczególnie nieodpowiedzialne.

- W większości przypadków związanych z postępowaniem mandatowym sytuacje dotyczyły, rażącego zachowania się osób w odniesieniu do zakazu gromadzenia się np.: spotkań kilku osób przy grillu, czy towarzyskich spotkań młodych ludzi przy alkoholu – przekazuje naszej redakcji podkom. Zbigniew Frąckiewicz z KPP w Gryficach.

Policjanci sprawdzają też, czy osoby przebywające w izolacji nie opuszczają miejsc, w których powinny przebywać. W przypadku osób, które rażąco naruszają zasady odbywania kwarantanny, funkcjonariusze informują sanepid. PPIS ma możliwość ukarania takiej osoby karą pieniężną w kwocie od 5 000 zł do 30 000 zł.


Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!