Mieszkańcy ruszyli po pączki! Zostały ostatnie sztuki

2024-02-08 10:47
Karol Szumny
2024-02-08 10:47

8 lutego 2024 roku przypada tłusty czwartek. Pączek czy inny słodki przysmak to nieodłączny element dzisiejszego dnia. W tłusty czwartek kolejki pod cukierniami stają się dłuższe niż zazwyczaj, a my chętniej sięgamy po te specjały. W piekarni „Zakwas” w Gryficach zostały ostatnie sztuki.

Tłusty czwartek przypada zawsze zależnie od Wielkanocy. Jest to ostatni czwartek przed okresem wielkiego postu. W tłusty czwartek kolejki pod cukierniami stają się dłuższe niż zazwyczaj, a my chętniej sięgamy po te specjały.

W piekarni „Zakwas” w Gryficach zostały już ostatnie sztuki. Każdy znajdzie tutaj swojego ulubionego pączka. Do wyboru mamy nadzienie z marmoladą, różą, toffi, czekoladą, maliną, adwokatem czy budyniem.

Co ciekawe, dawniej nie jedzono pączków na słodko, lecz nadziewano je boczkiem, słoniną oraz mięsem. Dopiero w XVII wieku zwyczaj ten przeobraził się na coś słodkiego.

Do popularnych przysmaków należą również faworki/chrusty. Są to niewielkie ciastka w kształcie wstążki smażone na głębokim tłuszczu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!