Mieszkańcy gminy Trzebiatów zapłacą więcej za „śmieci”

2022-01-27 13:36
Adam Litwinowicz
2022-01-27 13:36

W trakcie czwartkowych obrad Rady Miejskiej w Trzebiatowie radni zdecydowali o podwyżce opłat za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. Ta kwota wzrosła o 3 złote.

Pierwotnie, projekt zgłoszony przez burmistrza Józefa Domańskiego zakładał, że wzrost będzie wynosił 5 zł, czyli z 24 zł, które obowiązywały do 29 zł. Zdaniem Domańskiego, ta kwota oparta była na wielu wyliczeniach. Ten wzrost miał być również niejako buforem bezpieczeństwa, aby „nie było niespodzianek na koniec roku". W tych wyliczeniach istniała również swego rodzaju rezerwa na wypadek, gdyby pojawiły się osoby, które nie opłacą swoich zobowiązań. Inną propozycję przedstawił radny Edward Krychowiak. W swoim wniosku przedstawił propozycję wzrostu do kwoty 27 zł. I właśnie ten wniosek zyskała poparcie większości Rady. Przegłosowany został jeszcze jeden projekt, który mówi o tym, że jeżeli ktoś nie będzie prowadził zbiórki odpadów w sposób selektywny, a taki przedstawił w deklaracji, wysokość opłaty wzrośnie do 60 zł za osobę (zamieszkującą dane gospodarstwo domowe/wspólnotę mieszkaniową) za miesiąc. Nowa stawka zacznie obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r.


Już wczoraj na stronie Urzędu Miejskiego pojawiła się informacja o planowanych kontrolach sposobu prowadzenia selekcji opadów komunalnych wśród mieszkańców. 

Czytaj również:

Będą kontrolować poziom segregacji śmieci

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Wrrrrrrrr

odpowiedz
27.01.2022 13:54

Oto kolejny, spektakularny "sukces" tego burmistrza i jego ekipy w zakresie umiejętności zarządzania i przewidywania. Zamieniliśmy matusa na patusa.

Piotr

27.01.2022 13:54

I masz rację. Chcieli w Trzebiatowie człowieka niedouczonego to mają. Swoją drogą jest to bardzo niezrozumiałe, że mieszkańcy wyrażają aprobatę na kumoterstwo tego Pana.

rocznica innego sukcesu

27.01.2022 13:54

w grudniu ub. r. minęła rocznica innego "wielkiego sukcesu" burmistrza i pani prezes ZBK, czyli zawarcia układu o upadłości ZBK, w wyniku którego 85% zadłużenia ZBK wobec mieszkańców wspólnot mieszkaniowych i innych dłużników "wyparowało", za przyzwoleniem pana burmistrza, który dal zgodę, jako zgromadzenie wspólników tej spółki, na przygotowanie takiej propozycji układu. Tym nie mniej pan burmistrz publicznie, wielokrotnie obiecywał, że odda te pieniądze mieszkańcom wspólnot. I na obietnicach się skończyło. A radni zamiast zapytać o toczy ktokolwiek dostał jakikolwiek obiecany zwrot od gminy, siedzą cicho jak potulne cielęta albo w kieszeni burmistrza, bo ten mógłby im np. nie zrobić kawałka chodniczka w ich okręgu wyborczym. A może sam pan burmistrz, po przeczytaniu tego się pochwali, której WM, ile i w jakiej formie już zwrócił?

Rocznica sukcesu nr 2

27.01.2022 13:54

Wyparowało czy nie wyparowało...większość pieniędzy to pieniądze gminne...To po pierwsze Po drugie syf w zbk zaczął się wcześniej za Sławka i patusa Matusa... Pani Prezes i Burmistrz ratowali co mogli... I im się udało... Wiem bo jestem w zarządzie jednej ze wspólnot... Kasa na ten cel jest w budżecie na ten rok i mają to oddawać, trwają prace. Byłem na zebraniach i wszystko wytlumaczono, wkoncu.

anonimus

27.01.2022 13:54

Jak śmiesz tak obrażać? Kim jesteś aby wystawiać innemu człowiekowi taką opinię? Masz jaja to wejdź do Ratusza i powiedz to głośno prosto w oczy. Co się z ludźmi dzieje, że pozwalają sobie na chamstwo, plucie i zniewagi? Swoją drogą - Burmistrz powinien wystąpić do administratora o podanie IP i zgłosić sprawę do ścigania. Dla przykładu ukarać

Kamil

odpowiedz
27.01.2022 14:03

Co to jest? Nic. W Gryficach przez rok dostałem 150 procent podwyżki. Płaciłem 34 zł za smieci- teraz 100zl. Segregowane. Wszystko przez to, że jakiś pajac wpadł na pomysł, żeby uzależnić się je od wody. Rozumiem-ludzie deklarowali mniej domowników niż mieszkało faktycznie. Ale ja przy deklaracji 2 osób i mieszkaniu dwóch osób powinienem zapłacić porównywalnie lub minimalnie więcej. Tyle.

stąd

27.01.2022 14:03

W Gryficach radni przyjęli w zeszłym roku opłatę za odpady zależną od średniomiesięcznego zużycia wody dla mieszkan nieopomiarowanych / brak wodomierza / . W tym roku przyjęli ryczałt 3 m / os. x 10,5 / za segregowane / . W związku z tym niektórzy mieszkancy musieli płacić znaczące kwoty . Ustawa ta sama - decyzje arbitralne i niesprawiedliwe . Dziękujemy radnym za ich wspaniałomyślność . W budynkach zarządzanych prze GTBS od dwóch lat nikt nie dokonywal odczytów wodomierzy lokalowych " bo jest pandemia " . Odczyty podaja lokatorzy . Czy wszyscy uczciwie ? Czy nie zaniżają zużycia ,żeby odłożyć obciążenie finansowe i PŁACIĆ MNIEJ ZA ŚMIECI ? Dlacczego wszyscy pracują w pandemi , a TBS nie dokonuje tych odczytów ? Czy to jest skandal , czy tylko olewannie mieszkanców ? Co na to władze gminy ?

Mądrość Radnego

odpowiedz
27.01.2022 16:05

Tak nieśmiało przypominam, że już w zeszłym roku ten sam radny dokonał cudu nad Regą (ze wskazanej przez Urząd stawki 21 zł zrobił 18,60zł....) i obniżył proponowaną przez Burmistrza stawkę za co wszyscy mieszkańcy dopłacili więcej od lipca 2021 roku (24 zł). Pierwsze pół roku było tanio a potem dużo drożej - taka ekonomia.

Żorż

odpowiedz
27.01.2022 17:58

Odbiór śmieci wykonaniu Gminy Trzebiatów ro horror bez scenariusza. Na sesji pojawia się projekt uchwały w sprawie stawek za odbiór śmieci bez wpisanych cen, - tylko wykropkowanie. W ostatniej chwili Burmistrz Domański mówi 29 zł - bo jak wyjaśnia to najlepiej dla mieszkańców, a on przecież chce najlepiej ... No mógłby powiedzieć równie dobrze 30, 35. zł . W tej gminie zaczyna się sypać i to mocno. 10 dni wcześniej podczas komisji pomysł burmistrza na 29 zł nie przechodzi. Więc jak to jest z wiarygodnością pracy Urzędu , Burmistrza , skoro nie potrafi przekonać większości radnych do tego że to co mówi jest jest prawdą.. Ten gościu nie ma pojęcia że Rada gminy jest od podejmowania uchwał. a on od ich wykonywania. Od dłuższego czasu gmina jest w zapaści i niestety to coraz gorzej wygląda.. co z tego że światełka na rynku są najlepsze na rynku ( no i w Polsce) , jak na co się spojrzy w wykonaniu burmistrza jest po prostu podłej jakości. - od dołu pod kościołem do praktycznego wspierania nepotyzmu. bo nie ma raczej nikogo w Trzebiatowie który by nie miał krytycznej opinii o ostatnich decyzjach kadrowych - "włodarza".

Zorz

27.01.2022 17:58

Nadal tęsknisz za wodociągami? Takis mądry to startuj w wyborach. I pokaz co potrafisz.

Wściekły

odpowiedz
29.01.2022 16:02

Wrrrr dokładnie. Jeśli ktoś ma dużo w kieszeni to co tam jemu? Bogatemu wszystko wolno😙szkoda ni tylko tych wielodzietnych rodzin. Bo i tak ledwo przędą

Ddd

odpowiedz
29.01.2022 17:36

Mogliście założyć spółkę. Albo dać to zwikowi. Nie chcieliście to będzie wam firma wodnokanalizacyjne ceny w prsetqrgach

Dokladnie

29.01.2022 17:36

Spółka gminna to najlepsze rozwiązanie... Aleproblem polega też na tym... Ze prywaciaze płacą najniższa reszta pod stołem... W spółce gminnej to nie przejdzie

Podsumowanie

odpowiedz
30.01.2022 15:36

Czyli: Płoty 34 Zł GRYFICE trudno powiedzieć ale na pewno ponad 30 zł za osobe od wody Rewal Ok 30 zł za osobę od wody Brojce 28 zł Terzebiatow 27 zł i w połowie roku Ok 30 zł żeby zrekpensowac te 2 zl do 29 zł Karnice chyba ok 25 zł- nie mam danych Co tu płakać. Smiecita. Płacita.

Hah

27.01.2022 18:13

Kaśka ty $#&@!!