„Między dwoma brzegami” sukces wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie

2022-12-30 12:17
Redakcja
2022-12-30 12:17

20 grudnia 2022 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie  Dawid Starmach i Adrian Naglacki wraz z opiekunem panem Pawłem Matuszewskim uczestniczyli w gali zorganizowanej przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, w trakcie której miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego. 

ZDJĘCIE 1 z 5

Konkurs fotograficzny „Między dwoma brzegami” został zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów edukacji regionalnej oraz artystycznej.

Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego most lub wiadukt, który znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Do zwiedzania okolicy w celu poszukiwania mostów i wiaduktów przystąpiło pięciu wychowanków, należących do koła fotograficznego prowadzonego przez pana Pawła Matuszewskiego. Dzięki pozyskaniu sprzętu fotograficznego z rządowego programu Laboratoria Przyszłości, chłopcy mogli samodzielnie wykonywać zdjęcia według swoich pomysłów i wizji. Wychowankowie nie zdawali sobie sprawy z tego, że w najbliższej okolicy mamy stare piękne obiekty, będące urokliwą scenerią do plenerowych sesji zdjęciowych, a tym samym wpisujące się w tematykę konkursową.

Rozdanie nagród odbyło się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Szczecinie. Nagrodzone zdjęcia zostały wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2023. Wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie przypadł miesiąc lipiec, gdzie znalazły się dwa zdjęcia starego mostu kolejowego w Płotach. Nagrody zostały wręczone przez panią kurator Katarzynę Kuszewską i pana wicekuratora Jerzego Sołtysiaka.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

30.12.2022 17:50

Gratuluję talentu fotograficzneg👋👋📸📸

stąd

odpowiedz
30.12.2022 21:23

BRAWO cbłopcy i opiekunowie.

Krystyna

odpowiedz
31.12.2022 12:44

Fajnie, że są tacy opiekunowie, którzy chcą i potrafią zainspirować młodzież. Serdecznie gratuluję chłopcom i Panu Pawłowi. Super z niego opiekun. Oby więcej takich było!!

Andrzej

31.12.2022 12:44

Tak to prawda, znam Pawła, zaangażowany w swoją robotę. Do tego w rozpoznawalnym fiacie 126 p😀

Helena.

odpowiedz
30.12.2022 18:12

Brawo ADRIAN ! Brawo DAWID ! Serdecznie gratuluję Wam i Panu Matuszewskiemu nagrody.Zdjęcia są piękne.