Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Uciekał przed policją

2022-06-14 13:06
Adam Litwinowicz
2022-06-14 13:06

57- letni mieszkaniec Gminy Trzebiatów najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie za naruszenie dożywotniego zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Mężczyzna odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz inne przestępstwa i wykroczenia.

57-letni mieszkaniec Gminy Trzebiatów decyzją Sądu Rejonowego w Gryficach najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Do zdarzenia doszło w niedziele 5 czerwca w okolicach m. Trzebusz w Gminie Trzebiatów.

Mundurowi z Trzebiatowa wracając z innej interwencji, zauważyli, jak drogą porusza się samochód marki Audi A6 kierowany przez znanego im mężczyznę, który ma prawomocny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierujący tym pojazdem 57-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania oraz podjął ucieczkę.
Mężczyzna podczas prób zatrzymania próbował swoim samochodem zepchnąć interweniujących policjantów z drogi, popełniając przy tym wykroczenia drogowe i uszkadzając policyjny radiowóz. Po kilkukilometrowym pościgu nieodpowiedzialny kierowca Audi porzucił pojazd na jednej z prywatnych posesji i zaczął uciekać pieszo.

57-latek w trakcie zatrzymania stawiał czynny opór wobec funkcjonariuszy, zadawał im uderzenia i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 3 zarzuty, które obejmują szereg przestępstw tj. kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zniszczenie mienia, narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, a także stosowanie przemocy wobec funkcjonariuszy celem odstąpienia od prawnej czynności służbowej.

Jak się okazało, po badaniu krwi kierowca Audi A6 znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał w organizmie 0,65 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi mężczyźnie wysoka kara finansowa oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak analiza materiału dowodowego i dalsze ustalenia w sprawie mogą skutkować znacznym jej zwiększeniem.

O losach 57-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów zdecyduje sąd.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kierowca

odpowiedz
14.06.2022 16:38

Brawo Policja! Jednego potencjalnego zabójcy na drodze mniej.

Bolo

odpowiedz
14.06.2022 18:37

No dobra rozumiem, że gość przesadził. Naruszył nietykalność psów. A kurka wodna jak oni napierdalają bezkarnie ludzi, jeżdżą po pijaku, gadają przez telefon w trakcie jazdy bez zapiętych pasów itd itp. Wtedy pies psa broni, ale inni za te przewinienia są najgorsi i trzeba ich karać. Od siebie niech zaczną. Do budy!!!!!!