Memoriał Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego

2024-07-06 18:15
Redakcja
2024-07-06 18:15

W sobotę 06.07.2024 roku na Stadionie Miejskim w Płotach zebraliśmy się po raz XXIV, aby uczcić pamięć śp. Tadeusza Kowalczyka i po raz IX śp. Stefana Medyńskiego. Przed turniejem przedstawiciele oldbojów na Cmentarzu w Płotach i Trzebiatowie złożyli wieńce i kwiaty na grobie Pana Tadeusza i Stefana.

Obaj byli wielkimi pasjonatami futbolu. Przez wiele lat działali społecznie w świecie piłkarskim naszej małej miejscowości, zachęcając zarówno starszych jak i tych młodszych do gry w piłkę. Funkcjonowali w futbolu w innych rolach, bo Pan Stefan był klubowym działaczem, członkiem zarządu i jednym z założycieli drużyny oldbojów, a z kolei Pan Tadeusz to trener i zawodnik Polonii oraz Dyrektor SP Nr. 1 w Płotach.

W Turnieju piłkarskim spotkali się zawodnicy w kategorii oldbojów, a więc byli także ci, którzy grali na boisku z Tadeuszem i Stefanem, bądź byli ich podopiecznymi. W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Polonia Płoty, Światowid Łobez, Pomorzanin Sławoborze i Sparta Gryfice. Po oficjalnym otwarciu Turnieju przez małżonkę Tadeusza, Panią Alicję Kowalczyk i córkę Stefana, Panią Urszulę Medyńską, oldboje Grzegorz Ratajczyk i Krzysztof Liszniański wręczyli okolicznościowe wiązanki kwiatów dla małżonki śp. Stefana, Pani Grażynie Medyńskiej i żonie śp. Tadeusza, Pani Alicji Kowalczyk. W trakcje otwarcia głos zabrał również Burmistrz Płotów Szymon Klimko, który otrzymał podziękowanie od Oldbojów Polonii Płoty za dotychczasowe wsparcie i współpracę. W tegorocznej edycji turnieju zwyciężył zespół Poloni Płoty.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Arkadiusza Pawłowskiego z Światowid Łobez . Najlepszym bramkarzem okrzyknięto Pawła Rozentalskiego z Poloni a królem strzelców został Artur Nabrzewski z Poloni strzelając pięć bramek.Puchary i wyróżnienia indywidualne, ufundowane przez Urząd Gminy.

To bardzo piękne, że nasi wspólni choć nie żyjący już koledzy mają jeszcze takie grono przyjaciół, którzy nie tylko grają na boisku ale i wspólnie przy grillu potrafią powspominać dawne czasy. Turniej ten pokazuje, że piłka jest dla wszystkich. Grają tu wszyscy – od nauczycieli zaczynając, poprzez budowlańców i leśników, a na służbach mundurowych kończąc.

Skromnym dowodem pamięci o Nich, był wspomniany wyżej Memoriał Oldbojów. Memoriał zakończyło wspólne spotkanie. Była więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i spotkać dawno niewidzianych znajomych. Co prawda w takich Turniejach najważniejszy jest udział i idea, ale słowa podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli i rywalizowali w Memoriale Oldbojów ,,Zasłużonych dla Polonii” Ku Pamięci Tadeusza Kowalczyka i Stefana Medyńskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego Memoriału, a szczególnie Krzysztofowi Liszniańskiemu.


źródło: Polonia Płoty

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!