Mateusz Wiciński z certyfikatem MON

2021-04-26 18:00
Karol Szumny
2021-04-26 18:00

Mateusz Wiciński, uczeń Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie, odebrał od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka certyfikat ukończenia szkolenia w ramach programu Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.

fot. gov.pl oraz Zespół Szkół im. Zbigniewa Herberta Facebook

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wręczył dzisiaj grupie uczniów certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji wojskowej. Umożliwiają one zyskanie dodatkowych punktów w procesie rekrutacji na uczelnie wojskowe, a także odbycie skróconej służby przygotowawczej. Wręczenie certyfikatów odbyło się w Warszawie.

- MON zaprosiło po jednej szkole z każdego województwa na oficjalną uroczystość wręczenia certyfikatówtłumaczy w rozmowie z naszą redakcją Mateusz Wiciński.Jest to certyfikat potwierdzający wzięcie udziału w projekcie klas mundurowych prowadzonych właśnie przez MON. Łącznie było 16 delegacji spośród 158 szkol biorących udział w projekcie

- Odkąd tylko przyszedłem do szkoły, robiłem wszystko, co związane z mundurem – wszelkie wyjazdy, byłem w sztandarze szkoły, różnego rodzaju szkolenia i tym podobne. Jestem też gospodarzem naszej klasy, czyli tak zwanym kadetem, zatem wytypowano mnie jako przedstawiciela klasy, ale także szkoły, by odebrać ten certyfikat – opowiada Mateusz.

Jak podkreśla Mateusz, reszta uczniów klasy maturalnej mundurowej również otrzyma certyfikaty w niedalekiej przyszłości.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

***** ***

odpowiedz
26.04.2021 18:41

Szkoda że z rąk pisiora

Bonifacy.

26.04.2021 18:41

Żołnierz służy ojczyźnie