Mateusz Rębecki z trzecią wygraną w UFC

2023-11-12 14:15
Karol Szumny
2023-11-12 14:15

Pochodzący z Gryfic Mateusz Rębecki odniósł trzecie zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie, czyli UFC. Zawodnik w nieco ponad trzy minuty rozprawił się z Rooseveltem Robertsem.

fot. Mateusz „Rebeasti” Rębecki // Instagram

Dziś w nocy podczas gali UFC 295 w Madison Square Garden w Nowym Jorku Mateusz Rębecki odniósł trzecie zwycięstwo w UFC. W 3 minuty i 8 sekund rozprawił się z Rooseveltem Robertsem.

„Będąc za plecami Amerykanina, Polak wykorzystał chwilę jego nieuwagi i poszedł po "balachę". Dźwignia na staw łokciowi okazała się skuteczna. Sędzia Mike Beltran przerwał pojedynek po 3 minutach i 8 sekundach, a w słynnej Madison Square Garden rozległy się brawa” – relacjonuje portal WP Sportowe Fakty.

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo wygrałem w najsłynniejszej arenie walk na świecie. To było moje wielkie marzenie. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli na galę i mnie wspierali – powiedział na gorąco po walce Mateusz Rębecki w rozmowie z Joe Roganem. Następnie zwrócił się do szefa UFC Dany White’a i dodał: - Dana, zrób proszę taką galę w Polsce! Chcemy dla ciebie walczyć!

Zawodnik zapowiedział, że teraz chce się zmierzyć z przeciwnikiem z czołowej piętnastki rankingu wagi lekkiej.

Mateusz „Rebeasti” Rębecki (@rebeasti) // Instagram


Mateusz Rębecki pochodzi z Gryfic i tutaj stawiał pierwsze kroki w sztukach walki. Obecnie trenuje w Szczecinie. W latach 2018-2022 Rębecki był mistrzem Fight Exclusive Night w kategorii lekkiej. Jest też posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu. Od 30 sierpnia 2022 roku zawodnik UFC.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

12.11.2023 14:48

Gratulacje 👋👋🏆🏆🥇🥇