Masowe zatrucie pokarmowe w ośrodku wczasowym. Ponad 40 osób z dolegliwościami

2024-06-17 13:09
Karol Szumny
2024-06-17 13:09

W jednym z ośrodków wczasowych w Pogorzelicy (gm. Rewal) doszło do masowego zatrucia pokarmowego. Do szpitala trafiło sześć osób z objawami takimi jak podwyższona temperatura ciała, ból brzucha, biegunka czy wymioty. Z podobnymi dolegliwościami zmaga się jednak znacznie więcej osób. Sanepid prowadzi działania w tej sprawie.

zdj. ilustracyjne

W ośrodku wczasowym w Pogorzelicy doszło do zatrucia pokarmowego u ponad 40 osób. Są to zarówno goście tego ośrodka, jak i personel. Pierwsze dolegliwości pojawiły się już wczoraj.

- Łącznie zadysponowano 6 zespołów ratownictwa medycznego do 7 pacjentów z objawami takimi jak podwyższona temperatura ciała, ból brzucha, biegunka czy wymioty – informuje Natalia Dorochowicz, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

Dziś po północy wezwano kolejne 5 zespołów, które udzielały pomocy 21 pacjentom z podobnymi objawami.

- 15 osób pozostało w miejscu zdarzenia, gdyż nie wymagały hospitalizacji. 6 osób przewieziono do szpitala. Ostatni ambulans zadysponowano 17 czerwca w godzinach porannych do 1 poszkodowanego, który po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych pozostał w miejscu zdarzenia, gdyż nie wymagał hospitalizacji – przekazała Natalia Dorochowicz.

Jak informuje Łukasz Szyntor, rzecznik prasowy SPZZOZ w Gryficach, stan zdrowia pacjentów nie zagrażał ich życiu. Wszyscy zostali już wypisani, jednak w dalszym ciągu zgłaszają się kolejne osoby.

- Dzisiaj do gryfickiego szpitala zaczęli się zgłaszać kolejni pacjenci z tymi samymi objawami, którzy nie znaleźli pomocy u lekarza rodzinnego – powiedział Łukasz Szyntor.

Sanepid prowadzi działania w tej sprawie. Małgorzata Kapłan, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie, poinformowała, że osób manifestujących objawy jest ponad 40.

- Wczoraj trwały czynności kontrolne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach. Pobrano wymazy, zarówno od personelu bloku żywienia, jak i od osób chorych; wymazy sanitarne z rąk oraz z powierzchni, a także z produktów, które spożywali kuracjusze. Badania są w toku – powiedziała rzeczniczka.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!