„Mały Strażak” i „Remiza”. Nasze jednostki z dofinansowaniem!

2023-06-19 17:51
Karol Szumny
2023-06-19 17:51

47 Ochotniczych Straży Pożarnej z zachodniej części regionu otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie łącznie 1,2 mln zł. Dzięki środkom strażacy ochotnicy kupią nowe wyposażenie i przeprowadzą remonty w swoich remizach. Dofinansowanie trafi również do jednostek z powiatu gryfickiego.

fot. WFOŚiGW w Szczecinie

Marek Subocz, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, w obecności Posłów na Sejm RP: Leszka Dobrzyńskiego, Michała Jacha i Artura Szałabawki oraz nadbryg. Jarosława Tomczyka – Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP przekazał dzisiaj strażakom umowy w ramach programów: Mały Strażak i Remiza.

- Bezpieczeństwo ludzi i środowiska to absolutny priorytet. Cieszę się, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie może wspierać niełatwą i wymagającą służbę druhów z kolejnych zachodniopomorskich jednostek OSP. Dzięki programom: Mały Strażak i Remiza Fundusz udziela jednostkom OSP realnego wsparcia – powiedział Marek Subocz.

Program Mały Strażak pozwala Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskać nawet 90% dotacji na sprzęt i niezbędne wyposażenie, w tym zakup między innymi hełmów, butów, ubrań i rękawic, ale także namiotów pneumatycznych, drabin, pilarek i generatorów prądu. Z kolei program Remiza pozwala jednostkom OSP i samorządom uzyskać dofinansowanie na termomodernizację remiz.

W powiecie gryfickim dofinansowanie w wysokości 25 tys. złotych z programu Mały Strażak otrzymają jednostki takie jak: OSP Dargosław, OSP Mechowo oraz OSP Konarzewo. Środki w wysokości 10 900 złotych trafią też do jednostki w Kiełpinie. Z programu Remiza 40 tys. złotych trafi do OSP Mrzeżyno oraz OSP Mechowo. W ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych OSP Cerkwica otrzyma średni wóz ratowniczo-gaśniczy.

OSP Mrzeżyno przeznaczy otrzymane środki na wymianę okien i bramy garażowej.

- Za te środki chcemy zwiększyć efektywność cieplną remizy. Okna, które teraz mamy, były montowane wiele lat temu. Przeciekały i było słychać, jak wieje przez nie wiatr. Wymienimy również bramę garażową, gdzie stoi nasz nowy wóz Volvo. Jest ona stara, podciągana na łańcuch. Dzięki dofinansowaniu wymienimy ją na nową i automatyczną – powiedział prezes OSP Mrzeżyno Paweł Gołębiowski.

Potrzebny sprzęt strażacki trafi również do Przyparafialnej OSP w Konarzewie.

- Będzie to pompa do brudnej wody, agregat prądotwórczy i przenośna najaśnica do oświetlenia terenu akcji. Ten sprzęt już mamy, ale na bieżąco uzupełniamy podstawowe wyposażenie naszego samochodu bojowego – powiedział prezes POSP Konarzewo Marcin Smoliga.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

ANTY PIS

odpowiedz
19.06.2023 21:37

Pisowskie rozdawnictwo

Lila

19.06.2023 21:37

To z tych pieniędzy co rząd Tuska przez 8 lat zbierał i nie zdążył rozdać ludziom bo PiS dostał się do władzy. Takie brednie opowiada wasz rudy lis a Wy za nim motłoch siejecie propagandę dalej...żal ściska , bo nieudacznicy nie potrafili niczego zrobić dla ludzi, dla lokalnej społeczności ,ani stworzyć żadnego programu z resztą do tej pory go nie mają obiecują po wyborach . Potrafią tylko krytykować.Po za tym prowadzą walkę ulica i zagranica to ich hasło i jedyny program wyborczy. Prowadzą politykę nienawiści stosując język obraźliwy dla partii rządzącej na każdym swoim spotkaniu . Nigdy więcej Wam żaden uczciwie patrzący na Polskę Polak nie zaufa i nie odda swojego kraju w obcy kapitał rękami ryżego ! Danke tusk nie masz tu czego szukać !!

Ks proboszcz Antoni Wójtowicz

odpowiedz
20.06.2023 07:53

Na kościół lepi dajcie